21 Şubat Ankara Gazete Özetleri

21 Şubat Ankara Gazete Özetleri 24 Saat gazetesi

24 Saat gazetesi, ”Bilgin: Basın kartlarını basın örgütleri vermelidir”. 21 Şubat Ankara gazete özetleri. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Gazeteciler Cemiyeti Özgürlük için Basın (ÖİB) programı kapsamında Ocak 2020 dönemi raporuna ilişkin yaptığı açıklamada, ”Kimin gazeteci olduğuna unvanı ne olursa olsun bir memurun ve ona bağlı bir komite haline dönüştürülen ve Türk medyasının köklü örgütlerinin hiçbirinin temsil edilmediği bir komisyonun karar veremeyeceği aşikardır” dedi.

Anadolu gazetesi, ”Polis tek tek yakaladı”. Ankara Emniyeti Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, iş yerlerinden ve evlerden çalınan 280 adet elektrikli inşaat malzemesini düzenlediği operasyonla buldu. Hırsızlık olayıyla ilgili 1 şüpheli gözaltına alındı.

Başkent gazetesi, ”Önlem alınmazsa haritadan silinecekler”. CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Türkiye’nin gölleri için acil eylem planı çağrısı yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir araştırma komisyonu kurulması için araştırma önergesi sunan Karaca, Türkiye’de son 50 yılda 40’a yakın gölün kuruduğunu, diğer göllerin de kurumaması için uzmanların acil önlem çağrısı yaptığını ifade etti.

Dua Tepe gazetesi, ”Polatlı Ülkü Ocakları Şehit Çakıroğlu’nu unutmadı”. Ege Üniversitesi’nde 20 Şubat 2015 tarihinde hain terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu vefatının 5. yıl dönümünde Polatlı Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen bir dizi program eşliğinde anıldı. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi’nde düzenlenen resim sergisinde anıldı.

Gazete Ayrıntı

Gazete Ayrıntı, ”AFAD’tan eğitim”. Ankara AFAD İl Müdürlüğü’nde görevli ekipler Polatlı İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine ”Afet Bilinci Eğitimi” semineri verdi. AFAD İl Müdürlüğü ekipleri öğrenciler için uygulamalı bir de tatbikat düzenledi.

Güçlü Anadolu gazetesi, ”Jeoturizm hamlesi”. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile TMMOB Jeoloji Mühendisleri ‘Ankara’nın Doğal Varlıklarını Koruma ve Jeoturizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi Projesi’ kapsamında protol imzaladı.

İlksayfa gazetesi, ”153 ton geri dönüşüm”. ”Sıfır Atık Projesi” kapsamında Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Başkanlığınca, Sincan Cezaevindeki tesiste 153 ton plastik, kağıt, karton ve metal atık geri dönüştürüldü.

Polatlı’nın Sesi İstiklal gazetesi, ”Haymanalılardan Uymaz’a ziyaret”. Polatlı’daki Haymanalıllar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Alişir Atalay, Yönetimi ve CHP’li belediye meclis üyesi Özcan Şeker Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Yusuf Uymaz’ı makamında ziyaret etti.

Polatlı Postası, ”Aromalı şuruplara yasak geldi”. Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanıp Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle, gıda ve gıda ile temas eden malzemelere ilişkin kriterleri, pestisil kalıntıları ve veteriner ilaç kalıntıları, gıda katkı maddeler, gıdalara eklenebilecek vitaminler, mineraller, aroma vericiler, gıda enzimleri, bulaşanlar, ambalajlama, etiketleme, maksimum kalıntı limitleri ile yatay ve dikey gıda kodeksine ilişkin esaslar düzenlendi.

Sonsöz gazetesi, ”İmar rantına da vergi geldi”. TBMM Genel Kurulu’nda ”Ranta vergi” getirildi. Teklif Yasalaşmak için Cumhurbaşkanı’nın onayını bekliyor.

20 Şubat Ankara Gazete Özetleri

Bir Cevap Yazın