25 Kasım Pazartesi Gazeteleri ve Özetleri

25 Kasım Pazartesi Gazeteleri ve Özetleri

Korkusuz gazetesi manşete CHP’li vekil Girgin’in meclise taşıdığı elektrik zamlarını haber yaptı. CHP’li Girgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e fatura göstererek ”işçiye memura %4-5 zam elektriğe %70 zam ” dedi. 25 Kasım Pazartesi Gazeteleri ve Özetleri.

 

25 Kasım Pazartesi Gazeteleri ve Özetleri

Korkusuz gazetesi manşete CHP’li vekil Girgin’in meclise taşıdığı elektrik zamlarını haber yaptı. CHP’li Girgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e fatura göstererek ”işçiye memura %4-5 zam elektriğe %70 zam ” dedi.

Akşam gazetesi CHP’li Muharrem ince’nin önceki gün hakkında çıkan iddialarla ilgili Yalova’da ki evinin bahçesinde yaptığı basın açıklamasını manşete taşıdı. Muharrem ince ”Kumpasın CHP genel merkezinde bir çete tarafından kurulduğunu iddia etti.

Analiz gazetesi birinci sayfaya İstanbul Ticaret odası (İTO) başkanı Şekib Avdagiç’i taşıdı. İstihdam artışı sadece finansal destekle olmaz diyen Avdagiç: Ekonomi dostu iş kanunu istiyoruz dedi. EYT konusuna da değinen Avdagiç, eyt ile ilgili hükümetin politikalarını doğru bulduğunu, eyt kazanılmış hak olarak görünüyor ama asla öyle bir şey yok. Erken yaşta emeklilik, Türk sosyal güvenlik sisteminin intiharı olur.

Anayurt gazetesi manşetine Gazilerin protez mağduriyetini taşıdı. Gaziler ülkenin çeşitli yerlerindeki 220 merkezden protezlerini karşılarken değiştirilen sağlık uygulama tebliği nedeniyle protez mağduru oldu.

Aydınlık gazetesi manşete ”Para kaçırmada elmas dönemi” başlığını attı. Yurdışına para kaçırmak isteyenlerin kayda girmemek için Türkiye’den elmas alıp yurdışında sattığını yazdı.

Cumhuriyet gazetesi manşete Chp’de süren tartışmayı ”Erken restleşme” başlığıyla attı.

Diriliş postası 25 Kasım Pazartesi Gazeteleri ve Özetleri

CHP’de ki kumpas iddialarını manşete taşıyan gazetelerden. Gazete manşete ”Yalan ve Kumpas kördüğümü” başlığı attı. Yanı sıra, Beştepe’den ”CHP’nin dizayn edildiği” yalanı, sabahı görmeden çabuk söndü” ifadelerine yer verdi.

Doğru Haber gazetesi ABD’nin 2003’te Pakistan’da alıkoyduğu ve hâlâ hapishanede olan Dr. Afiye Sıddıki ile ilgili ”Beni kurtaracak bir müslüman yok mu” başlığı attı.

Dünya gazetesi güne güzel bir haberle başladı. Lojistik sektöründe Türkiye’ye üs kuran devler kervanına, ASAV Lojistik’in çoğunluk hisselerini alan Hong Kong merkezli KLN’de Katıldı. Haberini ”Dünyayı taşıyanlar Türkiye’ye taşınıyor” başlığıyla duyurdu.

Güneş gazetesi de CHP’de ki kumpası manşete taşıyanlardan. Gazetesi haberi ”Pisliğini temizle” başlığıyla verdi.

Evrensel gazetesi birinci sayfasına kadına şiddet konusunu aldı. Şiddete, krize, eşitsizliğe karşı kadınlar sokakta: Birlikte değiştireceğiz başlığı attı.

Birgün gazetesi 25 kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele ve dayanışma günü’nünü ”Özgür ve korkusuzca yaşamak istiyoruz” başlığıyla taşıdı.

24 Kasım pazar gazeteleri ve özetleri