DOLAR 13,5807
EURO 15,3398
ALTIN 803,40
BIST 1.965,97
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 5°C
Az Bulutlu
İstanbul
5°C
Az Bulutlu
Per 7°C
Cum 7°C
Cts 6°C
Paz 7°C

Bişektomi kadın erkek fark etmeksizin yüzünüze karakter katar

Hem erkekler hem de kadınlar için seksi yüz hatları, en iyi özelliklerinizin dikkatleri üzerine çekebileceği anlamına gelir. Ancak tüm bu şekillendirici makyaj, diyet ve egzersize rağmen, yanaklarını inceltmek için ne kadar çaba sarf ederseniz edin hala bebek yüzlü ve yanaklı olarak hayatınıza devam edeceğiniz gerçeğini değiştirmiyor.

Daha önce bişektomi diye bir şey duymadıysanız endişelenmeyin. Hastalara sağlıkları hakkında tam bilgilendirilmiş bir karar vermeleri için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri sağlamaya inanıyoruz ve bişektomi prosedürü ve bişektomi fiyatları hakkında bilmeniz gereken her şeyi içeren bu kılavuz Dr Leyla Arvas ile beraber oluşturduk:

bişektomi nedir

Bişektomi Nedir?

Yanak küçültme veya bişektomi, tam yüz görünümünü düzeltmek için yanaklardaki bukkal yağ yastıklarının çıkarıldığı veya kesildiği cerrahi bir prosedürdür.

Dolgun veya yuvarlak bir yüz, tombul yanaklar ve fazla kilolu görünümü verebilir. Dolgun yanaklar, bazı insanlar için sinir bozucu olabilen olgunlaşmamış bir görünüm de yaratabilir. Yanaklarınızın boyutunu küçültmek size daha keskin ve sağlıklı görünen bir estetik görünüm kazandırabilir.

Bişektomi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi, yanaklarda bulunan bukkal yağ yastığının alınması veya azaltılmasını içerir. Bu işlem için kullanılan yöntem, yanak içlerindeki yağ yastığını çıkarmak için ağız içinde bir kesi yapılmasıdır. Bu sayede dışarıdan görülen bir iz kalma olasılığını tamamen ortadan kaldırır.

Bu tip bir işlem sedasyonlu anestezi ile yapılır ve bir estetik cerrahi tekniği olarak kabul edilir.

 

Bukkal Yağın Sebebi Nedir?

Bukkal yağ, yanakların oyukları arasında bulunan doğal olarak oluşan bir yağ yastığıdır. Orada olması gerekiyor çünkü dişleri ve çeneyi tamponlama amacına hizmet ediyor. Bukkal yağ yastıkçıkları, genellikle ergenliğin başlangıcında kaybolmaya başlayan yüzdeki bebeklik yağını depoladığımız alandır.

Bununla birlikte, bazıları için, yanak yağı hacim olarak büyük ölçüde azalmaz ve yetişkinliğe kadar kendini ve hacmini korumaya devam eder ve bu da bir “bebek yüzü” görünümü yaratır. Kalıcı yanak yağının nedenleri iki faktöre indirgenebilir. İlk faktör, yüzdeki daha büyük yağ depolarının daha yüksek vücut kütlesine sahip olanlar için daha fazla hacme sahip olduğudur. İkinci faktör, kilo, diyet ve egzersizden bağımsız olarak inatla kalan yanak yağ yastıkçıklarına çoğu kişiye uyan açıklama olan genetiktir.

Genetik kaynaklı kalıcı yanak yağı olanlar için bişektomi, diğer yöntemlerle çözülemeyen bir soruna değerli bir çözümdür. Bişektomi fiyatları için Quartz Clinique’e ulaşabilirsiniz…

Bukkal Yağ Bişektomi Sonrası Geri Dönebilir mi?

Bişektomi yanaklarınızın boyutunu küçültmek için kalıcı bir çözümdür. Vücudun herhangi bir bölgesindeki yağlar alındıktan sonra bir daha geri gelmez ve bu durum yanak bölgesindeki yağ aldırma ameliyatı için de geçerlidir. Bukkal yağ yastıkçıkları tamamen alındığında kilo bile alsanız, geri dönmesini sağlamayacaktır.

Ancak yüzün alt yanak bölgesindeki yağın kısmen alınması veya diğer yöntemler, kilo alımından yanak yağ hacminin geri dönmesine neden olabilir. Bişektomi, yanaklarınızın boyutunu ömür boyu küçültebilen tek işlemdir.

bişektomi

 

Bişektomi başka cerrahi işlemler ile kombine edilebilir mi?

Bazı hastalar bişektominin ideal görünüm hedeflerine ulaşmada yalnızca ilk adım olduğunu düşünmektedir. Özellikle çene hattını belirginleştirmek için pek çok cerrahi ve medikal işlem ile birleştirilebilir.

Bişektomi ameliyatı nasıl yapılır? 

Şimdiye kadar bişektomi işleminin tam olarak nasıl olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Birçok hasta, bir tedavi sürecinden tam olarak ne bekleyebileceklerini bilmek konusunda rahatlar. İlk randevunuzdan iyileşmenize ve yol boyunca attığınız her adıma kadar neler bekleyebileceğinize dair bir taslak oluşturduk.

İlk Muayene…

İlk randevunuz, bişektomi adayı olup olmadığınızı belirlememize yardımcı olacak bir konsültasyon olacaktır. Yanaklarınızı inceleyeceğiz ve görünüm hedeflerinizi soracağız. Bu prosedür anestezi içerdiğinden, hakkınızda kapsamlı tıbbi bilgiler de toplayacağız. Genel tıbbi geçmişiniz, önceki ameliyatlarınız, mevcut sağlık sorunlarınız, mevcut ilaçlarınız ve sahip olabileceğiniz ilaç alerjileriniz hakkında sorular soracağız.

Tıbbi dosyanızda referans olması için fotoğraf çekebiliriz. Fotoğraflar, sizin için kişiselleştirilmiş bir tedavi planı oluşturmamıza yardımcı olacaktır. Bişektominin sizin için doğru yöntem olmadığını ve diğer tedavi seçeneklerinin daha uygun olabileceğini belirleyebiliriz. İhtiyaçlarınıza daha iyi uyan diğer seçenekleri keşfetmenize yardımcı olacağız.

Ön Tedavi Yönergeleri

İlk randevunuz sırasında size tedavi öncesi kılavuzların bir listesini sağlayabiliriz. Bu yönergeleri, özellikle işleminiz için genel anestezi kullanılacaksa, sağlığınız ve güvenliğiniz için izlemeniz önemlidir. Bazı ön tedavi yönergeleri şunları içerir:

  • Alkol ve tütünden kaçınmak
  • Bazı yiyecekleri yemekten kaçınmak
  • Bazı reçetesiz ilaçları ve takviyeleri almayı bırakmak
  • Mevcut ilaçlarınızı doktor onayımız ile ayarlamak

Bişektominin son adımı, ağzın iç kısmında yapılan kesilerin kapatılmasını içerir. Bu tip kesiler genellikle iç yanaklarda küçük dikişlerle kapatılır. Birçok dikiş, yirmilik diş çekimi gibi diş ameliyatlarında kullanılanlara benzer emilebilir veya eriyen dikişlerle yapılır.

Kullanılan dikişlerin türü işlem sırasında cerrahınız tarafından belirlenecektir.

Sedasyondan uyanmak kafa karıştırıcı olabilir. Bulantı, baş dönmesi veya yorgunluk olabilir. Ameliyat sahasındaki personel, anesteziden hemen uyanmanıza yardımcı olacaktır.

Bişektomi Sonrası Yönergeler

Prosedürünüz tamamlandıktan sonra, size tedavi sonrası kılavuzların bir listesi verilecektir. Mümkün olan en iyi iyileşmeye sahip olduğunuzdan emin olmak için bu yönergeleri takip etmek önemlidir. Bişektomi için tedavi sonrası kılavuzlardan bazıları şunlardır:

  • Tedavi bölgesine nasıl bakılacağına ilişkin talimatlar
  • Alınacak veya uygulanacak ilaçlar
  • Belirli ürünlerden, yiyeceklerden ve maddelerden kaçının
  • Konuşmayı veya ağzı hareket ettirmeyi en aza indirin
  • Bazı ilaçları veya takviyeleri almayı bırakın veya ayarlayın
  • Ayrıca ne kadar iyi iyileştiğinizi görmek için prosedürünüzü takip eden 3 ila 7 gün arasında bir takip randevusu planlayacağız.

Bişektomi Sonrası İyileşme!

Bişektomi sonrası iyileşme, genellikle diş cerrahisi prosedüründen iyileşmeye benzer. İşlemden sonraki ilk birkaç gün aktiviteyi sınırlamanız, yorucu aktivitelerden kaçınmanız ve konuşmayı en aza indirmeniz tavsiye edilecektir.

Hastalara genellikle işlemden 1 ila 2 hafta sonra ağzınızdaki şişliğin büyük bir kısmı inene kadar evde dinlenmenizi tavsiye ederiz.

Çoğu hasta, bişektomi prosedürünü takiben 3 ila 4 hafta sonra tamamen iyileşir. Bu iyileşme döneminde ağızda ağrı ve şişlik olması normaldir. Ameliyat bölgesindeki kanama gibi belirli endişelere dikkat etmenizi isteyebiliriz. İşleminizden sonra birden fazla kontrol randevunuz olacak.

Bişektomi İşleminden Sonra Yemek Yiyebilir misiniz?

Prosedürünüzü takip eden ilk birkaç gün, sıvı veya yarı sıvı bir diyetle sınırlı olacaksınız. Sıvı diyetler genellikle ılık çorbalar, smoothieler, sıvı yoğurtlar, ve diğer benzer yiyecekleri içerir. İşlemi takip eden ilk 3 ila 5 gün sıvı diyet önerilir. Takip randevunuza kadar sıvı bir diyette kalmanızı isteyebiliriz.

İşleminizi takip eden 7 ila 10 gün içinde muz veya patates püresi gibi yarı katı veya yumuşak yiyecekleri yemeye başlayabilirsiniz. 10 gün sonra, genellikle normal diyetinizin çoğuna devam edecek kadar iyileşirsiniz, ancak prosedürü takip eden en az 2 haftaya kadar keskin veya gevrek yiyeceklerden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Bazı hastalar, çoğunlukla iyileştikleri 3 hafta sonrasına kadar çiğnemeyi zor veya rahatsız edici bulurlar.

Bişektomi Sonuçları!

Bu işlemin sonuçları, işlem sonrası ödem nedeniyle hemen belli olmayacaktır. Ancak şişlikler inip büyük oranda iyileştiğinizde yanaklarınızın eskisinden çok daha ince ve keskin olduğunu fark edeceksiniz. Hastalar, prosedürden iyileştikten sonra daha olgun ve seksi bir görünüme sahip olduklarını bildirmektedir.

Bişektomi Fiyatları nedir?

Bişektomi fiyatları öğrenmek için ve Dr Leyla Arvas ile özel bir görüşme planlamak için lütfen +90 542 464 74 33’ü arayın veya www.drleylaarvas.com dan randevu talep edin. Ziyaretinizi memnuniyetle karşılıyoruz.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.