Maske ve tek kullanımlık seccade

A gazetesi Maske ve tek kullanımlık seccade

”Sahalardan cami bahçelerine”. Maske ve tek kullanımlık seccade. Cami bahçelerinde kılınan cuma namazı öncesinde şadırvan, cami tuvaletleri ve abdesthaneler, tedbirler kapsamında kapalı tutuldu. Tedbirlerin üst seviyede olduğu açık alan, yeşil saha ve cami bahçelerine seccadeleri ile gelen vatandaşlar, maske takıp sosyal mesafe kuralına uyarak saf tuttu.

Bursa haber gazetesi ”Tehlikeli binaların temizliği sürüyor”. Can ve mal güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra madde bağımlılarının mesken edinmesinden dolayı halkı tedirgin eden metruk binalar, Osmangazi Belediyesi tarafından durum tespiti yapılıp, kanuni işlemlerinin tamamlanmasının ardından yıkılıyor.

Hakimiyet gazetesi ”Mesafeli cuma”. Bursa’da korona virüs tedbirleri kapsamında toplu ibadete kapalı olan camilerde normalleşme süreci kapsamında ilk cuma namazı sosyal mesafe kuralına göre kılındı. Birçok cami avlusu, park ve bahçeler vatandaşlarla doldu taştı. 80 bin metrekarelik Hüdavendigar Kent Parkı’nda insan seli oluştu.

Hayat gazetesi ”Muhalefet bizi topa tutmuştu”. Şehir hastanelerinin önemine vurgu yapan Erdoğan, ”Muhalefetin bizi topa tuttuğu şehir hastanelerinin ne kadar önemli olduğunu bu süreçte çok daha iyi görüyoruz.” diye konuştu. Erdoğan, ”Salgından sonra hem sağlık tesislerimiz hem genel sağlık sigortamız başarılı bir model olarak küresel düzeyde daha çok ilgi çekecektir.” dedi.

Sancak gazetesi Maske ve tek kullanımlık seccade

”Maske ve tek kullanımlık seccade”. Maske ve tek kullanımlık seccade. Müftülük tarafından belirlenen camilerde temizlik, dezenfeksiyon, bakım ve onarım işlerini yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi, namazgah olarak hazırlanan park ve bahçelerde de namaz öncesi her türlü tedbiri aldı. Alanlara el dezenfektan üniteleri yerleştirilirken, tek tek ateşleri ölçülen vatandaşlara maskeyle tek kullanımlık seccade dağıtıldı.

Meydan gazetesi ”74 gün sonra ilk cuma”. Korona virüs tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara veren camiler, cemaatle buluştu. Cuma namazı hasreti çeken vatandaşlar, camilerin yanı sıra namazgah olarak hazırlanan meydan ve parklara akın etti. Maskeler takıldı, mesafeye uyduldu.

Bursa gazetesi ”Hasret bitti”. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşen kabine toplantısında 29 Mayıs Cuma günüden itibaren öğle, ikindi ve cuma namazlarının cemaatle kılınabileceğinin açıklanmasının ardından, Bursalılar ilk Cuma namazına adeta akın etti.

30 Mayıs Gazete özetleri

Bir Cevap Yazın