Dolar 31,1179
Euro 33,8083
Altın 2.033,63
BİST 9.388,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Az Bulutlu
İstanbul
14°C
Az Bulutlu
Sal 16°C
Çar 17°C
Per 15°C
Cum 12°C

Meme Estetiği ile Hayalleriniz Gerçek Olsun

Memeler hiç şüphesiz kadın güzelliğinin en önemli unsurlarından biri olarak kabul edilir. Pek çok farklı nedene bağlı olarak memelerinin görünümünden memnun olmayan kadınlar meme estetiği ameliyatlarına başvurmaktadır. Meme estetiği dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de en çok uygulanan estetik cerrahi prosedürler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Op. Dr. Evren İşçi meme büyütme ve meme küçültme başta olmak üzere tüm estetik prosedürlerde başarılı sonuçları ve yüksek hasta memnuniyeti sağlamakta, alanının en başarılı isimleri arasında yer almaktadır.

Memelerinin boyutu istediğinden daha küçük olan kadınların en sık başvurduğu estetik operasyonların başında meme büyütme estetiği gelir. Özellikle son yıllarda tıp alanında yaşanan gelişmeler sayesinde meme büyütme ve meme küçültme estetiği başta olmak üzere tüm estetik cerrahi prosedürleri çok daha konforlu bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Meme büyütme estetiği ameliyatı genellikle memelerinin boyutu vücut hatlarına oranla daha küçük olan, daha büyük ve daha estetik memelere sahip olmak isteyen kadınlara uygulanır. Memelerin normal olarak kabul edilenden daha küçük olması doğuştan gelen bir durum olabileceği gibi hamilelik ve emzirme gbi çeşitli etkenlere bağlı olarak yaşanan hacim kaybına bağlı olarak da gelişebilir. Memeler arasında asimetri olması halinde sorunu çözmek için meme büyütme estetiği ameliyatına başvurulması ihtiyacı doğabilir.

Meme büyütme ameliyatı tıbbi bir zorunluluk olmaması halinde 18 yaşından önce yapılmaz. Çünkü meme büyütme estetiğinin yapılabilmesi için meme gelişiminin tamamlanması tercih edilir ve bu genellikle 18 yaşına denk gelen bir süreçtir. Diğer yandan meme gelişimi kişi özelinde değişiklik gösterebilen bir süreç olduğu için meme büyütme estetiği ameliyatı uygulanmadan önce hasta özelinde değerlendirme yapılarak ameliyata uygunluk kararı verilmelidir.

Başlıklar

Meme Büyütme Ameliyatı Kişiye Özel Planlanır

Meme büyütme estetiği ameliyatı yapılmadan önce doktor ve hasta arasında detaylı bir görüşme süreci yaşanır ve hasta muayene edilir. Ameliyatın hangi teknikle yapılacağı hasta özelinde belirlenir. Karar aşamasında hastanın anatomik yapısı, deri elastikiyeti, elde edilmek istenilen sonuç ve pek çok farklı faktör değerlendirilir. Meme büyütme ameliyatından sonra elde edilecek boyut belirlenirken hastanın beklentisi çok önemli olsa da göğüs kafesinin genişliği ve genel vücut hatları gibi etkenler de mutlaka göz önünde bulundurulur.

Meme büyütme estetiği ameliyatından önce hastanın meme dokusunun bittiği alt noktadan göğüs kafesi çapı ölçümü yapılır. Bu sayede hali hazırda kullanılan sutyen bedeni belirlenir. Bunun yanı sıra göğüs uçundan geçen ikinci bir ölçüm daha yapılır ve iki ölçüm arasındaki fark memenin kap ölçüsünün belirlenmesini sağlar. Meme büyütme estetiği ameliyatı sonrasında kap genişliğinde büyüme elde edilebilir.

Genel anestezi altında uygulanan meme büyütme estetiği ameliyatında 4-5 mm’lik kesiler açılır. Açılan kesilerden meme dokusunun ya da göğüs kafesinin önünde bulunan kasın altına hasta özelinde seçilen silikon protezler yerleştirilir. Göğüs altı kesisi meme büyütme estetiği ameliyatında sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem kapsamında yapılan kesi sonucunda göğsün altında görünmeyen bir yerde iz meydana gelir. Silikon protezlerin yerleştirilmesi amacıyla tercih edilecek giriş noktalarından bir diğeri meme başı çevresidir. Meme başını çevreleyen kahverengi areola dokusu çok geniş olduğu durumlarda alanın küçültülmesini sağlaması nedeniyle bu yöntemin uygulanması son derece önemli bir avantaj haline gelir.

Meme Büyütme Ameliyatında Hangi Silikonlar Kullanılır?

Meme büyütme estetiği operasyonlarında şekillerine, içeriklerine, boyutlarına ve yüzeylerine göre farklı özelliklere sahip protezler kullanmak mümkündür. Protezlerin içerikleri koheziv silikon jel, serum fizyolojik ya da her ikisinin kombinasyonu olabilir. İçerik olarak kullanılan materyal ne olursa olsun protezlerin dış cepheleri mutlaka silikon materyal olur. Şekillerine göre silikon protezleri damla ya da yuvarlak olarak sınıflandırmak mümkündür. Yuvarlak protezler dekolte bölgesinin yani göğsün üst kısmını çok iyi bir şekilde doldurma özelliğine sahiptir. Alt kısımları dolgun olan damla protezler alt polde daha doğal bir görüntü elde edilmesi istenen durumda daha sık tercih edilirler. Protezlerin dış yüzeyleri pürtüklü ya da düzgün yüzeyli olabilmektedir. Boyutlarına göre protez sınıflandırması yapılırken cc cinsi ve hacimden faydalanılır. Bunların yanı sıra protezin en uç noktası ve tabanı arasında bulunan mesafeye göre alçak, orta ve yüksek profil protezlerden de söz etmek mümkündür.

Meme büyütme estetiği ameliyatının ardından doğum yapan kadınlar emzirme süreci ile ilgili herhangi bir sorun yaşamazlar. Silikonun doğru ve uygun bir şekilde yerleştirilmesi halinde herhangi bir rahatsızlığa yol açması mümkün değildir. Aynı zamanda süt kanallarıyla ilgili olarak da herhangi bir sorun meydana gelmez.

Meme büyütme ameliyatının yanı sıra sık uygulanan diğer meme estetiği operasyonları arasında meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatı da sayılabilir. Meme küçültme ameliyatı estetik kaygıların yanı sıra sağlık açısından bir gereklilik sonucu da gündeme gelebilir. Kadınlarda meme boyutu olması gerekenden büyük olduğunda fiziksel ve psikolojik açıdan sorunlar yaşanması olasıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error code: 522