29 Şubat Cumartesi İzmir Gazete özetleri

29 Şubat Cumartesi İzmir Gazete özetleri

29 Şubat Cumartesi İzmir Gazete özetleri İzmir 9 Eylül gazetesi

29 Şubat Cumartesi İzmir Gazete özetleri, ”Yunanistan kapıyı kapattı”. Türkiye’nin göçmenlere ‘açık kapı politikası’ uygulayacağının duyulmasının ardından Edirne’de gece yarısında itibaren Avrupa ülkelerine geçmek isteyenlerin hareketliliği sürüyor. Tampon bölgeyi otobüs çekerek kapatan Yunanistan, göçmenleri Türkiye’ye dönmeye ikna etmek için uğraşıyor.

Aliağa Ekspres gazetesi, ”Aliağalı siyasilerden İdlib şehitleri için başsağlığı mesajı”. Aliağa’daki siyasiler İdlib’de şehit olan 33 askerimiz hakkında üzüntülerini paylaştı. AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, MHP Aliağa ilçe Başkanı Abdurrahim Aydemir ve İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar açıklamada bulundu.

Büyük Tire gazetesi, ”Tire’de zabıta ve emniyetten sahte bal operasyonu”: Gelen ihbarda ilçede sahte bal sattıkları belirlenen satıcılara yapılan denetimlerde sahte olduğu belirlenen ürünlere imha edilmek üzere el konuldu. Sahte bal satanlar hakkında da kabahatler kanunu gereğince cezai işlem uygulandı.

Büyük Torbalı gazetesi

”Engelliye engel oldular, mağaza imzasını kabul etmedi”. Torbalı’da yaşayan doğuştan görme engelli İngilizce öğretmeni Ayşe Gümüş, taksitle elektrik süpürgesi almak için bir mağazaya gitti. Gümüş, beğendiği ürünü almak için gerekli evrakları imzalamak isteyince firma çalışanları kendisinin görme engelli olduğunu öne sürdü ve imzasının geçerli olmayacağını söyledi.

Ege Telgraf gazetesi, ”Derhal barış savaşa hayır”. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki (AASSM) çalıştayı açılışında, İdlib’de düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerin acısını yaşadıklarını ifade etti. ”Hepimizin içi yanıyor” ifadelerini kullanan Soyer, ”Gerçekten ateş düştüğü yeri yakıyor. Onun için diyoruz ki derhal şimdi barış ve savaşa hayır” dedi.

İlkses gazetesi, ”Suriyeliler İzmir’de dükkanları kapattı”. Türkiye’de mülteciler, sınır kapılarına doğru ilerlemeye başladı. Hal böyle olunca bu fırsatı kaçırmak istemeyenler burada bulunan evlerini ve iş yerlerini arkalarında bırakarak tası tarağı toplayıp gittiler. İzmir’İn en çok mülteci nüfusa sahip semtlerinden biri olan Basmane’de ise iş yeri sahibi Suriyelilerin dükkanlarını açmadıkları belirlendi.

Ödemiş Kent gazetesi, ”Kökmen davasında karar çıkmadı”. Ödemiş İlçesine bağlı Kaymakçı Mahallesinde 15 Aralık 2017 tarihinde, Okul Müdürü Ayhan Kökmen’in öğrencileri tarafından öldürülmesine ilişkin davanın 11. duruşması Ödemiş Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

29 Şubat Cumartesi İzmir Gazete özetleri Ticaret gazetesi

”Ocak ayında dış ticaret açığı %94,3 artarak 4.448 milyar dolara yükseldi”. Genel ticaret sistemi kapsamında üretilen geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2020 yılı Ocak ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre %6,4 aratarak 14 milyar 759 milyon dolar, ithalat %18,8 aratarak 19 milyar 207 milyon dolar olarak gerçekleşti.

29 Şubat Cumartesi İzmir gazete özetleri, gündeme dair son dakika gelişmeler, aktüel haberler, son baskı, birinci sayfaları, manşetleriYeni Bakış gazetesi, ”Zeytin ve Zeytinyağında hedef pazar Brezilya”. Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Başkanı Davut Er, Ticaret Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi kapsamında yeni pazar arayışına girdiklerini, bu kapsamda mart ayının sonunda Brezilya’ya ticaret heyeti göndereceklerini söyledi.

Yenigün gazetesi, ”Mültecileri tutacak durumda değiliz”. AK Parti Sözcüsü Çelik, ”Mülteci politikamız aynıdır ama ortada bir durum var, artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz” dedi.

Aydın gazeteleri ve haber siteleri

Bir Cevap Yazın