Ulusal Gazeteler ve Haber Siteleri

 Ulusal Gazeteler ve Haber Siteleri hakkında güvenilir  bilgilere ulaşmak üzeresiniz. Gazeteapp.com sizlere bilgilerini paylaşmaya devam ediyor. Ulusal gazeteler, yayımcılık açısından oldukça değerli bir katagoridir. Gazeteler, belirli bir bölge ya da ulus üzerinden yayım yaparak, okuyucularına bilgi akışı sağlamaktadır. Sizlere bu önemli alan hakkında kısa bilgiler paylaşacağız. Ulusal Gazeteler nelerdir ? sorusuna da cevap bulacağınız, yazımızı mutlaka okuyun.

Ulusal Gazeteler ve Haber Siteleri Hakkında

Ulusal gazeteler, belirli bir Ulus’da yayım yapan gazetelere verilen isimdir.  Tüm bölgeye seslenen bir yayım akışları mevuttur. Gelişen ve değişen Dünya, haberleşme araçlarını, kültürel yapıları ve sosyolojik boyutları oldukça etkilemiş, etkilemeye devam edecektir. Bu etklilenmeden oldukça etkilenen haberleşme araclarından birisi de gazete oldu. Yüzyıllardır, kağıt ya da deri üzerine yazılan bilgiler, günümüzde de kodlar aracılığıyla  telefonlarımıza kadar erişebilmektedir.  Oldukça pratikleşen bu koşul, beraberinde birçok avantaj ve dezavantajı getirmiştir.

                  Ulusal Gazeteler ve Haber Siteleri

 Haber siteleri ve haber platformları’nın kurulması, gazete okuma kültürünü değiştirmiş ve değiştirmeye devam edicektir. Kişilerin,  teknolojik aletler ile oldukça etkileşim içine girmesine sebep olmuş bu durum da beraberinde sağlık sıkıntılarını getirmiştir. Online olarak gazete okumanın avantajlarına bakıldığında. Bilgi ve iletişimi oldukça pratikleştirmiş, kolaylaştırmıştır.  Gündemi ve haberleri her an ulaşabilinir kılmıştır.

 

Ulusal Gazeteler ve Haber Siteleri

ABC gazetesiAçık gazeteAkşam gazetesi
Analiz gazetesiAnayurt gazetesiAydınlık
Birgün gazetesiCumhuriyet gazetesiDiriliş postası
Doğru haber gazetesiDünya gazetesiEvrensel
Gazete DuvarGazete LinkGazete Manifesto
Gazete yolculukGerçek GündemGözlem gazetesi
Güneş gazetesiHaberdar gazetesiHabertürk
HürriyetİstiklalKarar gazetesi
Korkusuz gazetesiMilat gazetesiMilli gazete
MilliyetNet gazeteOrtadoğu gazetesi
PostaSabahŞok gazetesi
Sonsöz gazetesiSözcü gazetesiStar gazetesi
TakvimTürkiye gazetesiGazete Vatan
Yeni AkitYeni AsyaYeni Birlik gazetesi
Yeniçağ gazetesiYeni söz gazetesiYeni şafak
Yeni yüzyılYurt gazetesiGazete Karınca
Tünaydın gazetesiN gazeteGazete Damga

 

Türkiye’de Yayım Yapan Ulusal Gazeteler ve Haber Siteleri

Türkiye’de ulusal yayım yapan birçok gazete mevcuttur. Gazeteler, tüm Türkiye’nin nabzını tutarak, manşetlerini oluşturmaktadır. Aşağıda sizlerle yayım yapan ulusal gazeteleri paylaştık.

– ABC Gazetesi

– Açık Gazete

– Akşam Gazetesi

– Analiz Gazetesi

– Anayurt Gazetesi

– Aydınlık

– BirGün Gazetesi

– Cumhuriyet Gazetesi

– Diriliş Postası

– Doğu Haber Gazetesi

– Dünya Gazetesş

– Evrensel

– Gazete Duvar

– Gazete Link

– Gazete Manifesto

– Gazete Yolculuk

– Gerçek Gündem

– Gözlem Gazetesi

–  Güneş Gazetesi

– Haberdar Gazetesş

– HaberTürk

– Hürriyet

– İstiklal

– Karar Gazetesi

– Korkusuz Gazetesi

– Milat Gazetesi

– Milli Gazete

– Milliyet

– Net Gazete

– Ortadoğu Gazetesi

– Posta

– Sabah

– Şok Gazetesi

– Sonsöz Gazetesi

– Sözcü Gazetesi

– Star Gazetesi

– Takvim

 – Türkiye Gazetesi

– Gazete Vatan

– Yeni Akit

– Yeni Asya

– Yeni Birlik Gazetesi

– Yeniçağ Gazetesi

– Yeni Söz Gazetesi

– Yeni Şafak

– Yeni Yüzyıl

– Yurt Gazetesi

– Gazete Karınca

– Tünaydın Gazetesi

– N Gazete

– Gazete Damga

 

  Yukarıda sizle paylaşılan liste’de bütün gazeteleri hem tiraj ile raflarda yerini alırken, hem de online olarak yayım yapmaktadır. Tüm Türkiye’de yayım yapan gazeteler, Ülke’nin nabzını tutarak manşetlerini oluşturup, okuyucularına sunmaktadır. Aşağıda sizlerle paylaşacağımız  yazılarda gazetelere, nasıl ulaşabileceğinizi ve gazetelerin nasıl bir yayım çizgisi olduğunu paylaşacağız.

 

BirGün Gazetesi

 BirGün Gazetesi, Türkiye’de yayım yapan haber gazetesi ve haber sitesidir. Gazete, politik duruşuyla bilinmektedir. Köklü bir geçmişe sahip olan  BirGün Gazetesi, Türkiye’de en çok okunan gazeteler arasındadır. Gazete geniş konu başlıkları ve önemli köşe yazarlarıyla ülke’nin nabzını tutuyor. Politik ve Sosyal birçok konuyu manşetlerine taşıyan gazete, gelişmeleri de masaya yatırıyor. BirGün Gazetesi’nin bazı konu başlıklar ; Güncel, Siyaset, Medya, Dünya, BirGün Tv, Yaşam, Kültür – Sanat, Spor, Ekonomi, Çalışma Yaşamı, Sağlık, Söyleyişi ve Teknoloji gibi konu başlıkları üzerinden yayım yapmattadır. Türkiye haberciliğinde oldukça önemli bir çizgiyi dolduran gazete, yıllardır okuyucuarını bilgi akışından ve güncel olaylardan haber ediyor. BirGün Gazetesi, Avrupa üzerinden de yayım yapmaktadır. Avrupa başlıklı katagorisi üzerinden Avrupa’da gelişen tüm olayları anlık olarak manşetine taşımaktadır. BirGün Gazetesi ve Türkiye’de yayım yapan tüm gazetelerin , birinci sayfalarını ve güncel olayları, gazeteapp.com aracılığıyla bulup, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz .

 

Cumhuriyet Gazetesi

 Cumhuriyet Gazetesi, Türkiye’de Ulusal yayım yapan haber gazetesi ve haber sitesidir. Gazete, Türkiye’de yayım yapan en köklü gazetedir. İlk yayımını 7 Mayıs 1924 yılından gerçekleştiren Cumhuriyet Gazetesi, aralıksız 96 yıldır, Türkiye’de yayım yapmaktadır. Köklü gazeteciliği ve tücrebeli köşe yazarlarıyla da oldukça dikkat çeken gazete, Türkiye’de en çok okunan gazetelerdendir. Cumhuriyet Gazetesi son dönemlerde dijital yayımcılığa da ağırlık vermiş ve okuyucularını online adresinde kucaklamaktadır. Gazete’nin bazı konu başlıkları ; Gündem, Siyaset, Türkiye, Ekonomi, Kültür – Sanat, Çizerler, Spor, Yaşam, Bilim ve Teknoloji, Eğitim, Sağlık ve Çalışma Yaşamı gibi konu başlıklarına sahiptir. Cumhuriyet Gazetesi künyesin’de Türkiye’de yaşayan en önemli gazetecililerde bulunmaktadır. Gazete, köşe yazılarıyla da oldukça takip edilmektedir. Cumhuriyet Gazetesi ve Türkiye’de yayım yapan tüm ulusal haber sitelerini , gazeteapp.com aracılığıyla bulup; dilediğiniz gibi okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz .

 

Sözcü Gazetesi

 Sözcü Gazetesi, Türkiye’de yayım yapan haber gazetesi ve haber sitelerinden birisidir. Gazete, köklü bir yayımcılık geleneğinden günümüze kadar gelmektedir. Gündemin nabzını tutan manşetler ve Türkiye’de yaşanan gelişmeleri anlık olarak haber platformunda okuyucularıyla paylaşmaktadır. Sözcü Gazetesi, önemli köşe yazarları ile Türkiye’de yaşanan siyasi ve sosyal olayları masaya yatarıp, durumları tahlil etmektedir. Gazete, son yıllarda Tiraj yayımına devam ederken, online bir platform üzerinden, okuyucularını kucaklamaktadır. Online yayımcılığa geçiş sağlayan Sözcü Gazetesi okuyucularında gözle görülür bir artış gözlemlenmiştir .  Sözcü Gazetesi ve Türkiye’de yayım yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com aracılığıyla bulup haberlere ve birinci sayfalara göz atabilirsiniz. S

Posta

 Posta Gazetesi, Türkiye’de yayım yapan haber gazetesi ve haber sitesidir. Gazete, geniş konu başlıkları ve Medya haberleriyle oldukça bilinmektedir. Türkiye’de yaşanan birçok olayı manşetlerine taşıyan gazete, medya  haberleri gibi konu başlıklarından da oldukça aktif yer almaktadır. Gazete’nin bazı konu başlıkları ; Gündem, Siyaset, Medya, Magazin, Posta Ek, Son Dakika, Sinam, Televizyon ve Yaşam gibi konu başlıkları üzerinden yayım yapmaktadır. Uzun yıllardır gazetecilik yaşamında olan Posta Gazetesi, son yıllarda tüm gazeteler gibi online yayımcılığına ağırlık vermiştir. Posta Gazetesi ve Türkiye’de yayım yapan tüm gazetleri, gazeteapp.com aracılığıyla bulup, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

Beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

2 thoughts on “Ulusal Gazeteler ve Haber Siteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir