Diyarbakır Gazeteleri ve Haber Siteleri

Günlük Diyarbakır gazete manşetleri okumak için doğru adrestesiniz. Her sabah 08.00’den itibaren günün gazete manşetini okuyabilirsiniz.
Keyifli okumalar.

 

20 Eyll 2020
Diyarbakir Gazete Manşetleri


 

Diyarbakır Gazeteleri ve Haber Siteleri hakkında güvenilir bilgiler almak için doğru adrestesiniz gazeteapp.com olarak sizlere Türkiye’de yerel yayım yapan tüm gazeteler hakkında bilgi akışı sağlamaya devam ediyoruz.

Diyarbakır Gazeteleri ve Haber Siteleri

Bismil gazetesiBismil haberÇermik gazetesi
Çermik kaplıca gazetesiÇınar'ın sesiDiyarbakır gazetesi
Çınar Şafak gazetesiDiyarbakır haberDiyarbakır Olay
Diyarbakır sözHaber yirmibirDiyarbakır Yenigün
Haber Lice gazetesiGüneydoğu ekspresGüneydoğu güncel
Mücadele gazetesiİlke HaberÖz Diyarbakır gazetesi
Özgür haber gazetesiMalabadi gazetesiTigris haber

Diyarbakır’da Yerel Yayım Yapan Gazeteler Nelerdir ?

 • Bismil Gazetesi
 • Bismil Haber
 • Çermik Gazetesi
 • Çermik Kaplıca Gazetesi
 • Çınar’ın Sesi
 • Diyarbakır Gazetesi
 • Çınar Şafak Gazetesi
 • Diyarbakır Haber
 • Diyarbakır Olay
 • Diyarbakır Söz
 • Haber Yirmibir
 • Diyarbakır Yenigün
 • Haber Lice Gazetesi
 • Güneydoğu Ekspres
 • Güneydoğu Güncel
 • Mücadele Gazetesi
 • İlke Haber
 • Öz Diyarbakır Gazetesi
 • Özgür Haber
 • Malabadi Gazetesi
 • Tigris Haber

 

Diyarbakır Hakkında

Tarihi, geleneği ve kültürü ile adını duyuran Diyarbakır 9000 yıllık tarihiyle günümüz Dünyasın da yerini koruyor. Tarih sahnesinde yüzlerce uygarlığa ev sahibi yapmış Diyarbakır kültürü ve tarihi değerleriyle insanları cezbetmeye devam ediyor. Arkeoloji bilimi için de oldukça değerli olan bu şehir  Yontma taş ve Mezolitik devirlere kadar uzanıyor. Mağaralarda buluna yazılar ve resimler Diyarbakır'ın tarihini gözler önüne seriyor. Mutfak kültürü ve şehir kültürü olarak da Türkiye’deki en değerli şehirler arasında geliyor. Şehir, 2019 yılında 1.756.353 nüfusa sahiptir. Türkiye’de en kalabalık 12. şehirdir. Diyarbakır; Turizm, Kültür ve Sanat alanlarıyla da gelişmiş bir şehirdir. Yurt içi ve Yurt dışında her yıl binlerce insan şehre ziyaret etmektedir.

Diyarbakır  Yerel Gazeteleri ve Haber Siteleri

 Diyarbakır Gazeteleri ve Haber Sitelerine ulaşmak doğru ve güvenilir bilgi almak için doğru adrestesiniz. Gazeteapp.com olarak sizlere Türkiye yerel yayımcılık yapan tüm yerel gazeteleri paylaşmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Sıradaki ilimiz Diyarbakır, bu yazımızda sizlere Diyarbakır’da yerel yayımcılık hakkında bilgi verirken, şehirde yayım hayatına devam eden gazetelerin yayım çizgilerini paylaşacağız. Diyarbakır’da yirmi iki yerel yayımcılık yapan gazete bulunmaktadır. Yerel yayım yapan gazeteler arasında dijital yayımcılık yapan gazeteler ve tiraj yaparak raflarda yerini alan gazetelerde var. Şehir, yerel yayım açısından oldukça değerli bir alan sunuyor. Yirmi iki farklı gazetenin olması şehirde çok sesliliği temsil eden somut bir durum olarak önümüze getiriyor.

 

 Diyarbakır’da yerel yayımcılık yapan gazeteler yukarıdaki listeden oluşuyor. Sitemizde sizlerle Türkiye’de yerel yayım yapan tüm gazeteler hakkında bilgi akışına sağlamaya devam ediyoruz. Diyarbakır’da yerel yayım yapan gazeteler hakkında bilgiler aşağıda okuyabilirsiniz.

Bismil Haber Gazetesi

Bismil Haber gazetesi, Diyarbakır'ın Bismil ilçesin yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Bismil Haber gazetesi uzun yıllardır, Bismil halkını ve Diyarbakır halkına bilgi akışını sağlamaya devam ediyor. Gazete, ‘’Haberin Tarafsız ve Doğru Kaynağı‘’ mottosuyla yayım hayatına devam ederek, yerel yayımcılık etiği açısından olması gerekeni sloganıyla birleştiriyor. Bismil Haber gazetesi 14 Nisan 2011 yılında ilk sayısıyla raflarda yerini alarak, Bismil’de yerel yayımcılığı başlattı. İlk çıkışı ile oldukça sağlık bir başarı sağlayan gazete, ilerleyen yıllar ile birlikte tiraj sayısını korumaya devam etti. Bismil Haber gazetesi İl ve İlçenin birçok sosyal konularını gündeme taşıyarak, halkı bilgilendiriyor. Ayrıca gazete geniş onu başlıklarıyla oldukça değerli bir manşet performansı gösteriyor. Bismil Haber gazetesini, gazeteapp.com aracılığıyla günün her saati dilediğiniz gibi okuyup, inceleyebilirsiniz.

Diyarbakır Gazetesi

Diyarbakır Gazetesi, Diyarbakır ve İlçelerine ağırlıklı yayım yapan yerel gazetelerden birisidir. Diyarbakır Gazetesi, basıma gitmeyerek global dünyada dijital yayımcılığı tercih etti. Gazete uzun zamandır dijital medya üzerinden yayım yaparak, okuyucularıyla buluşuyor. Ayrıca gazete, dijital medyada güçlü bir okuyucu kitlesi olan bir gazete olarak karşımıza çıkıyor. Çok sesli yazar kadrosu ve geniş konu başlıkları dikkatleri ilk çeken nokta oluyor. Diyarbakır Gazetesi, Diyarbakır’da gerçekleşen son dakika olayları ve sosyal konuları hızlı bir kalem ile manşetlerine taşıyor. Gazetenin genç yaşlardan oluşan oldukça sıkı bir okuyucu kitlesi olduğu biliniyor. Diyarbakır Gazetesi ve Diyarbakır’da yayım yapan tüm yerel gazeteler Gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp, okuyabilirsiniz.

Güneydoğu Güncel

Güneydoğu Güncel Gazete, Diyarbakır başta olmak üzere Güneydoğu’ya ağırlıklı olarak yayım yapan yerel gazetedir. Güneydoğu Güncel gazetesi, en çok okunan gazetelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Gazete, ‘’Dünü, Bugüne Taşıyan Gazete‘’ sloganıyla okuyucularını kucaklar. Güneydoğu Güncel gazetesi ağırlıklı olarak sosyal sıkıntıları, toplumsal olayları gündeme taşımasıyla bilinir. Gazete geniş konu başlıklarıyla okuyucularına birçok seçenek sunar. Ayrıca gazetenin çok sesli ve oldukça geniş bir köşe yazarları vardır. Köşe yazarlarından bazıları; Elvan Kılıç, Ahmet Beşenk, Devrim Aktürk, Eyüphan Kaya, Celal Göger, Gülgen Asalın, Halit Tunç, İhsan Yaşar ve Murat Karataş gibi birçok uzman kişi ile yayımlar yapmaktadır. Gazete şehrin tanınan ve bilinen kalemlerini, manşetlerine taşıyarak çizgisini güçlendiriyor. Güneydoğu Gazetesi ve diğer birçok yerel gazeteyi, Gazeteapp.com adresinden okuyup, takip edebilirsiniz.

Diyarbakır Yenigün

Diyarbakır Yenigün gazetesi, uzun yıllardır Diyarbakır başta olmak üzere Güneydoğu da yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Diyarbakır Yenigün, Diyarbakır ve Güneydoğu’nun en çok okunan siyasi gazetelerinden birisi olarak raflarda ve dijital mecrada yerini alıyor. Gazete birçok sosyal sıkıntıları, toplumsal olayları ve gündeme dair haberleri yayımlar. Diyarbakır’da son dakika olaylarını anlık olarak manşetine taşıyan gazete, sıkı bir okuyucu kitlesine de sahip. Gazete çok sesli manşetler ve köşe yazarlarına sahiptir. Köşe yazarlarından bazıları ; Ahmet Baran, Berfin Özdemir, Ferit Gümüş, Fatma Çınar, Kezban Özdemir, Hacı Güneş, Osman Ergün, Mesut Figançicek, Rıdvan Kösen ve Remziye Çelik gibi köşe yazarlarıyla birlikte çalışıyor. Şehrin yerel siyasetçileri ve tanınmış kişilerden oluşan köşe yazarları oldukça önemli. Diyarbakır Yenigün gazetesi , Diyarbakır ilçeleri olan Kayapınar Sur, Bismil, Ergani, Dicle, Kocaköy, Kulp, Bağlar, Çınar ve Silvan gibi birçok ilçede okunan gazeteler arasındadır.  Diyarbakır Yenigün gazetesi ve diğer tüm yerel gazeteleri gazeteapp.com‘dan dilediğiniz gibi okuyup, ulaşabilirsiniz. Gazeteapp.com‘u takip etmeye devam edin !

Denizli Gazeteleri ve Haber siteleri

Bir Cevap Yazın