Edirne Gazeteleri ve Haber Siteleri

Edirne Gazeteleri ve Haber Siteleri

Edirne Gazeteleri ve Haber Siteleri hakkında güvenilir bilgiler almak ve Edirne ili haberleri için doğru adrestesiniz gazeteapp.com olarak sizlere Türkiye’de yerel yayım yapan tüm gazeteler hakkında bilgi akışı sağlamaya devam ediyoruz.

Edirne Hakkında

Edirne, Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde, Yunanistan ve Bulgaristan sınırında yer almaktadır. Edirne şehri sınıra yakın olmasının getirdiği birçok kültürel değişimleri, sınırları içerisinde koruyarak, çok sesli bir kültür sunar misafirlerine. Şehir, Arkeoloji ve Tarih bilimleri için de oldukça değerli bir şehirdir. Tarih boyunca birçok kadim uygarlıklar, şu anki Edirne sınırları içinde yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Şehir her yıl yüzbinlerce yurt içi ve yurt dışı turistleri sınırlarında misafir etmektedir. Edirne’de Türkiye’de birçok şehir de olan kozmopolit bir yaşam biçimine sahiptir. Şehir’de Bulgar, Ermeni gibi birçok güzel kültürleri sınırlarında tutmaktadır. Şehir, birçok sinagog, kilise görülebiliyor. Bu durum yüzyıllardır Edirne sınırları içerisinde diri kalmıştır ve halklar bir arada yaşamaktadır. Şehir 2018 yılında yapılan nüfus sayımıyla 180.327 kişinin olduğu bildirilmiştir.

 

 

Edirne gazetelerinin resmi siteleri haber siteleri

Edirne AjansEdirne gazetesiEdirne haber
Hudur gazetesiEdirne olayEdirne son haber
Edirne yenigünEdirne’nin sesiEdirnem
Gazete VolkanGündem EdirneGündem Saros
Gürses gazetesiBatı ekspresİpsala Trakya gazetesi
Keşan haberKeşan onlineYeni gazete İpsala
Önder gazetesiMedya KeşanTrakya’nın sesi
Vatandaş gazetesi Uzunköprü gazetesi

Edirne Gazeteleri ve Haber Siteleri

Edirne Gazeteleri ve Haber Sitelerini sizlerle paylaşıyoruz. Şehir, çok sesli bir yapıya sahip olmuş olması, medyasına da etkisini gösteriyor. Edirne’de yerel yayım yapan yirmi üç gazete ve internet sitesi mevcuttur. Nüfusuna göre oldukça gelişmiş olan yerel gazeteler, şehrin kültürel ve medya anlamında bize gelişmişliğini gösteriyor. Gazetelerin bir kısmı raflarda yerini alarak yayım yaparken, bir kısmı sadece dijital mecra üzerinden okuyucularıyla buluşuyor.

Edirne Gazeteleri ve Haber Siteleri Nelerdir ?

Edirne’de yerel yayım yapan gazeteler ve internet siteleri aşağıdaki listede mevcuttur ;

 Edirne Ajans

 Edirne Gazetesi

 Edirne Haber

 Hudur Gazetesi

 Edirne Olay

 Edirne Son Haber

 Edirne Yeni Gün

 Edirne’nin Sesi

 Edirnem

 Gazete Volkan

Gündem Edirne

Gündem Saros

Gürses Gazetesi

Batı Ekspres

İpsala Trakya Gazetesi

Keşan Haber

Keşan Online

Yeni Gazete İpsala

Önder Gazetesi

Medya Keşan

Trakya’nın Gazetesi

Vatandaş Gazetesi

Uzun Köprü Gazetesi

Edirne Ajans Haber

Edirne Ajans Haber gazetesi, uzun süredir Edirne üzerinden yerel yayımcılık yapan gazetelerden birisidir. Gazete ; ‘’ Sadece Haber Verir ‘’ mottosuyla yıllardır, Edirne ve ilçeleri üzerinden yayım yapmaktadır. Çok sesli bir yayım anlayışına sahip olan gazete, uzun zamandır yayım hayatına Gündem, Politika, Siyaset, Ekonomi, Tarım, Sosyal Konular ve Spor üzerinden manşetlerini oluşturmaktadır. Edirne Ajans Haber gazetesi son zamanlarında ağırlık olarak online yayımcılığa yönelmiştir. Edirne Ajans Haber gazetesini ve tüm yerel gazeteleri gazeteapp.com adresinden dilediğiniz gibi takip edip, okuyabilirsiniz.

Edirne Yeni Gün

Edirne Yeni Gün gazetesi, Edirne’de yerel yayımcılık yapan gazetelerden birisidir. Gazete, Mayıs 2005 yılında itibaren ilk sayısıyla aralıksız on beş yıldır yayım yapmaya devam ediyor. Edirne Yeni Gün gazetesi, Edirne’de en çok okunan gazetelerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Şehrin tanınış ve uzman kişilerinden oluşan köşe yazarları ile manşetlerini güçlendiren gazete, sosyal konulara verdiği ağırlık ile de Edirne’ye hizmet sağlıyor. Edirne Yeni Gün gazetesinde köşe yazarlığı yapan bazı kalemler ise Ertan Çekiç, Tülay Çağlarer, Selçuk Duranlar, Buse Başköylü, Celil Özcan, Recep Çınar, Numan Özgür Metin, Derya Kurbay ve Levet Büdüş’ten oluşuyor. Köşe yazarları şehrin nabzını tutarak köşelerinde konuları kaleme alıyor. Edirne Yeni Gün gazetesini ve diğer tüm yerel gazeteleri gazeteapp.com adresinden dilediğiniz gibi takip edip, okuyabilirsiniz.

İpsala Trakya Gazetesi

İpsala Trakya gazetesi, Edirne ve Trakya’da yayım yerel gazetelerden birisi olarak karşımıza çıkar. İpsala Trakya gazetesi, Edirne’de yerel olaylara ağırlık verirken, Trakya bölgesinin de nabzını tutar. Çok sesli bir yazar kadrosuna sahip olan İpsala Trakya gazetesi yıllardır yayım hayatına devam ediyor. Gazete, Trakya’da en çok okunan gazeteler arasındadır.  Gazetenin bazı köşe yazarları ; Fatih Şahin, Güven Serin, Nur Kurt,  Tarık Eryonar, Hüseyin Ağırseven ve Özgür Orhan gibi yazarlardan oluşmaktadır. İpsala Trakya gazetesini, Edirne başta olmak üzere tüm Trakya bölgesinde bulup okuyabilirsiniz. Dilerseniz, İpsala Trakya gazetesini sitemiz gazeteapp.com adresinden takip edip, Trakya ve Edirne’de son dakika olaylarına ulaşabilirsiniz.

Edirne Son Haber Gazetesi

Edirne Son Haber gazetesi, uzun yıllardır Edirne’de yerel dijital yayımcılık yapan gazetelerden birisidir. Edirne Son Haber, şehir’de ilk online yayım yapan gazetedir. Dijital yayımcılığı şehir ile tanıştırarak, yeni bir soluk getirmiştir. Şehre gelen online yayımcılıktan etkilenen birçok gazete, dijital mecralara ağırlık göstermiştir. Edirne Son Haber gazetesi, Edirne’de yaşanan son dakika olaylarını anlık olarak manşetlerine taşıyor. Gazetenin bazı konu başlıkları halkı oldukça ilgilendiren konulardan oluşuyor. Şehirde yaşayan birçok vatandaşın sosyal  sıkıntılarını, toplumsal olayları mercek altına alarak kamuoyu yaratıyor. Edirne Son Haber gazetesini, gazeteapp.com adresinden dilediğiniz gibi takip edip, okuyabilirsiniz.

Hudut Gazetesi

Hudut Gazetesi, Edirne’de yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Hudut Gazetesi, Edirnenin en köklü gazetelerinden birisidir. Uzun yıllardır yayım yapmakta olup, tecrübeli bir gazetecilik anlayışına sahiptir. Gazete, Edirne halkını nabzını tutarak, bilgi akışını sağlıyor. Birçok konu başlıklarıyla okuyucusuna alternatif seçenekler sunuyor. Ayrıca gazete siyasetçiler ve uzmanlardan oluşan bir köşe yazarlarına sahip. Köşe yazarlarından bazıları ; Mustafa Derbiçen, Gülseven Okalaner, Gönül Uyanıktır, Semih Yurdatapan, Gökhan Sözeri ve Ahmet Yaraş gibi önemli kişilerden oluşan köşe yazarlarına sahiptir. Gazete ; ‘’ Güvenilir Haberciliğin Adresi ‘’ sloganıyla okuyucularını kucaklıyor. Edirne ve Trakya’da yaşanan son dakika olaylarını takip etmek için gazeteapp.com adresine sık sık uğrayın.

Düzce Gazeteleri ve Haber siteleri

Beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 0

Bir Cevap Yazın