Gümüşhane Gazeteleri ve Haber Siteleri

Günlük Gümüşhane gazete manşetleri okumak için doğru adrestesiniz. Her sabah 08.00’den itibaren günün gazete manşetini okuyabilirsiniz.
Keyifli okumalar.
20 Eyll 2020
Gumushane Gazete Manşetleri


 


 

Gümüşhane Gazeteleri ve Haber Siteleri hakkında güvenilir bilgiler almak için doğru adrestesiniz Gazeteapp.com olarak sizlere Türkiye’de yerel yayım yapan tüm gazeteler hakkında bilgi akışı sağlamaya devam ediyoruz.

 

Gümüşhane Gazeteleri ve Haber Siteleri Linkleri

Gümüşhane ekspresGümüşhane gen trGümüşhane Olay
Gümüş kozaGündoğumuHaber 29
Harşıt vadisiKelkit çayı gazetesiKelkit gündem
KuşakkayaŞiran haber 

Gümüşhane Gazeteleri ve Haber Siteleri

- Gümüşhane Ekspres

- Gümüşhane Gen Tr

- Gümüşhane Olay

- Gümüş Koza

- Gündoğumu

- Haber 29

- Harşıt Vadisi

- Kelkit Çayı Gazetesi

- Kelkit Gündem

- Kuşakkaya

- Şiran Haber

Gümüşhane Hakkında

Gümüşhane için tam anlamıyla bir çok kavmin yaşadığı bölge diyebiliriz. Bu bölgede Tunç Çağına ait çok fazla bulgu vardır. Bu bölgenin doğusunda “Bizer ve Muşkiler“ batısında Pariyadres dağlarına uzanan ve güneyde Satala ovası ile çevrili olan Gümüşhane‘de bir çok kavim yaşamıştır. Asurların döneminde yoğun çıkarmalardan kaynaklı yataklar bir çok zenginliklerini yitirmişlerdir ve izlerine rastlanmamıştır. Gümüşhane de Gümüşhane Devlet üniversitesi bulunmaktadır. Karadeniz Teknik Üniversitesinden 31 Mayıs 2008 tarihinde ayrılmıştır ve ilimizde kurulmuştur. Önemli, saygıdeğer hocalarımızın eşliğinde eğitimine devam etmektedir. Gümüşhane Doğu Karadeniz bölgesinde bulunmaktadır. Karadeniz bölgesinin ufak illerinden biridir. Çevresinde Bayburt ,Giresun, Erzincan ve Trabzon illerimiz bulunmaktadır. Merkezi dışında 5 tane ilçesi vardır. Kelkit ,Köse, Kürtün, Şiran ve Torul'dur. 2019 yılının verilerine göre 164.521 nüfusu vardır. Bir önceki yılın verilerine göre 1.773 artış göstermiştir. Bu nüfus dağılımı istatistik olarak %50.57 (83.196) erkek , %49.43 (81.325) kadın belirlenmiştir.

 

Gümüşhane Gazeteleri ve Haber Siteleri

Sizlerle Gümüşhane ile ilgili bilgileri paylaştıktan sonra şehirde yerel yayımcılık hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Gümüşhane’de medya birimi hızlı gelişen bir sektör halinde. Şehirde toplam 11 farklı yerel yayım gazeteleri mevcut. Bu gazetelerin bir kısmı online yayım yaparken, bir kısmı raflarda yerini alarak okuyucularıyla buluşuyor. Gümüşhane ilerleyen yıllarda Türkiye’de rol model olacak bir yayımcılığı görebiliriz. Az nüfusuna rağmen köklü gazetelere sahip. Aşağıda Gümüşhane’de yerel yayım yapan gazete listesi mevcuttur.

 

Gümüşhane’de gelişen yerel yayımcılık hakkında bilgiler sağlamaya devam ediyoruz. Yukarıda yerel yayım yapan gazetelerin listesinde paylaştık. Yazımızın devamında sizlerle Gümüşhane’de yerel yayım yapan gazetelerin nasıl bir yayım prensibi olduğunu ve çizgilerini sizlerle paylaşacağız.

Gümüşhane Gazeteleri ve Haber Siteleri

Kelkit Çayı Gazetesi

Kelkit Çayı Gazetesi, Gümüşhane’de yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Uzun yıllardır Gümüşhane halkının nabzını tutan gazete yıllardır yayım hayatına devam ediyor. Kelkit Çayı, adını Gümüşhane’nin ünlü Kelkit Çayı nehrine almıştır. Kelkit Çayı gazetesi, Gümüşhane’nin Şiran, Kelkit, Köse, Torul, Kürtün gibi ilçelerine ağırlık olarak da yayım yapmaktadır. Gazete, Gümüşahane’de sıkı bir okuyucu kitlesine sahip olan ender gazetelerden birisi olarak okuyucularını kucaklıyor. Çok sesli köşe yazarları halkın nabzı yoklayarak,  sosyal konulara ağırlık verip birçok durumu manşetlerine taşıyor. Kelkit Çayı Gazetesini ve Gümüşhane’de yerel yayım yapan tüm gazeteleri, Gazeteapp.com adresinden bulup, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

Gümüşhane Olay Manşeti

Gümüşhane Olay gazetesi uzun yıllardır Gümüşhane’de yerel yayımcılık adına birçok fayda sağlayan gazetelerden birisidir. Gazete, 2013 yılından ilk sayısıyla, yayımcılık hayatına adım attı. Geniş konu başlıkları ve uzman köşe yazarlarıyla manşetlerin dolduran gazete, oldukça ses getiriyor. Gümüşhane Olay; Bilim, Kültür, Sanat ve Teknoloji üzerinde birçok haber yapak Gümüşhane halkını gündemden ve dünyada haberleri sağlıyor. Gümüşhane Olay gazetesini Gümüşhane marketlerden temin edip okuyabilirsiniz. Ayrıca gazete son zamanlarda dijital yayımcılığa ağırlık vererek, okuyucularını kucaklıyor. Gümüşhane Olay gazetesini ve diğer tüm yerel gazeteleri, Gazeteapp.com adresinden erişip, okuyabilirsiniz.

Gümüşhane Ekspres Manşeti

Gümüşhane Ekspres gazetesi. Gümüşhane’de yerel gazetecilik yapan eski gazetelerden birisi olarak karşımıza çıkıyor . Gümüşhane Ekspres  Ocak 2006 yılında ilk sayısı ile raflarda okuyucusu ile buluşuyor. İlk basımından bu yana yüzlerce söyleşi ve röportaj ile yayım hayatına başlamış ve devam etmektedir. Gazete ilk çıkışında iyi bir başarı sağlayarak, binlerce baskısı satılmıştır. Gümüşhane’de en çok takip edilen gazetelerin ilk sıralarında yer alan Gümüşhane Ekspres gazetesinin yazarları da şehir için oldukça önemli isimlerdir. Gazetenin köşe yazarlarının birçoğu da siyasi ve sanat yaşamından isimlerdir. Gümüşhane Ekspres gazetesinin şehir için önemli kişileri gazetelerine taşıyıp, halka buluşturulmaları oldukça önemli. Gazete, ‘’Memleketten Haberiniz Olsun‘’ sloganıyla yayım hayatına devam etmektedir. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Nihat Zeyrek üstleniyor. Gümüşhane Ekspres gazetesini Gümüşhane’de marketlerde ve reyonlarda bulabilirsiniz. Ayrıca gazete online olarak yayım yapmaktadır. Son Gümüşhane Ekspres ve diğer tüm gazeteleri, Gazeteapp.com adresinde bulup okuyabilirsiniz.

Şiran Haber

Şiran Haber, Gümüşhane’nin Şiran ilçesi ağırlıkta olmak üzere Gümüşhane’de yerel yayımcılık yapan bir gazetedir. Şiran halkının nabzını tutarak manşetlerini dolduran gazete, en çok takip edilen gazetelerden birisidir. Geniş konu başlıklarıyla okuyucularını kucaklayan gazete, Şiran başta olmak üzere Gümüşhane’de Spor konularına verdiği ağırlıklarla da bilinir. Şehirde gerçekleşen ve gerçekleşecek olan tüm spor müsabakalarını anlık olarak manşetine taşıyıp, halkı bilgilendiriyor. Şiran Haber ve Gümüşhane’de yerel yayım yapan tüm gazeteleri, Gazeteapp.com adresinden bulup, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

Ankara Yerel Gazeteler

Bir Cevap Yazın