Hatay Gazeteleri ve Haber Siteleri

Hatay Gazeteleri ve Haber Siteleri

Hatay Gazeteleri ve Haber Siteleri hakkında güvenilir bilgiler almak için doğru adrestesiniz gazeteapp.com olarak sizlere Türkiye’de yerel yayım yapan tüm gazeteler hakkında bilgi akışı sağlamaya devam ediyoruz.

Hatay Hakkında

Hatay, Akdeniz’in Doğusun’da bir yerleşim yeridir. Suriye sınırında bir şehirdi. Hatay, Tarih açısından Türkiye’deki en değerli yerleşim yeridir. Yapılan Arkeolojik kazılar sayesinde milattan önce 100.000 ile 40.000 yılları arasına tarihlenen bulgulara ulaşılmıştır. Şehir, Tarihte Akadlar, Emevi, Abbasi, Urartular, Asurlular, Roma, Bizans ve Persler gibi tarihin en önemli imparatorluklarına ev sahipliği yapmıştır. Tarih  için oldukça değerli olan bu şehir, günümüzde de değerini ilk gün ki gibi korumaktadır. Şehir’de birçok kültür bir arada yüzyıllardır yaşamaktadır. Günümüzde önemli turist kaynağı olan Hatay’a her yıl milyonlarca yurt içi ve yurt dışı turist gelip, misafir olmaktadır. Şehir, tarihi birçok değeri hala şehir’de korumaktadır. Birçok kilise, yapılar, kültürler ve eserleri hala bünyesinde barındırmaktadır. Hatay ; Sanayi, Tarım ve Hayvancılık’da oldukça gelişmiştir. Şehrin yapılan son nüfus sayımında 1.609.856 kişilik bir nüfusa sahip olduğu belirtilmiştir. Hatay, Türkiye’deki en kalabalık 13. Şehridir.

 

 Hatay gazetelerinin resmi siteleri haber siteleri

8 Gün haberAltınözü haberAntakya gazetesi
Antakya haberAsi gazetesiAtayurt gazetesi
Cemre gazetesiDörtyol yeni doğuş gazetesiGazete güney
Esin gazetesiGörüntü gazetesiHatay ekspres
Hatay gazetesiHatay zaferHatay söz
Hatay vatanİlk kurşun gazetesiHür haber
İskenderunİskenderun gazetesiİskenderun haber
İskenderun sesİskenderun vatanKırıkhan olay
Körfez gazeteSamandağ ayna haberÖzyurt gazetesi
Gizem gazetesiYorum gazetesi HataySamandağ gazetesi

Hatay Gazeteleri ve Haber Siteleri

Hatay’ın eşsiz değerleri ve tarihi hakkında bilgileri paylaştıktan sonra şehir’deki yerel gazetecilik üzerine devam ediyoruz. Hatay, Türkiye’deki en değerli yerel gazetecilik yayımlarına sahip olan illerden birisidir. Oldukça gelişmiş yayımına sahip olurken, farklı niteliklerde birçok gazeteye’de sahiptir. Şehir’de şu an aktif olarak yayım yapan gazete sayısı 30’u bulmaktadır. 30 gazetenin bir kısmı dijital yayımcılık yaparken, bir kısmı raflarda yerini alarak okuyucularıyla buluşmaktadır. Aşağıda Hatay’da yerel yayımcılık yapan gazetelerin listesini mevcuttur.

Hatay Gazeteleri ve Haber Siteleri

– Antakya Haber

–  8 Gün Haber

– Altınözü Haber

– Antakya Gazetesi

– Asi Gazetesi

– Atayurt Gazetesi

– Cemre Gazetesi

– Dört Yol Yeni Doğuş Gazetesi

–  Gazete Güney

– Esin Gazetesi

– Görüntü Gazetesi

– Hatay Ekspress

– Hatay Gazetesi

–  Hatay Vatan Gazetesi

– İlk Kurşun Gazetesi

– Hatay Zafer

– Hatay Söz

– Hür Haber

– İskendurun Gazetesi

– İskendurun Haber

– İskendurun

– İskendurun Ses

– İskendurun Vatan

– Kırıkhan Olay

– Körfez Gazete

– Samandağ Ayna Haber

– Özyurt Gazetesi

– Gizem Gazetesi

– Yorum Gazetesi Hatay

– Samandağ Gazetesi

Sizlerle Hatay’da yerel yayım yapan gazetelerin tamamını listeledik ve yazımıza yayım yapan gazetelerin nasıl bir çizgisi olduğunu paylaşacağız. Hatay’da çok sesli bir gazetecilik anlayışının olduğu oldukça aşikar. Gazeteler farklı birçok niteliğe sahip ve her bir gazete kendi çizgisini çizerek yayımcılık hayatına devam ediyor. Yazımızın devamında gazeteler hakkında bilgileri edinirken, gazeteleri nasıl temin edebileceğiniz hakkında da bilgileri paylaştık.

Samandağ Gazetesi

Samandağ Gazetesi, Hatay’da yıllardır yerel yayım gazetelerden birisidir. Gazete, Hatay’ın Samandağ ilçesi de ağırlık olarak yayım yapmaktadır. Adını da ilçeden almaktadır. Gazete, 25 Ağustos 1988’de ilk sayısıyla okuyucu karşısına çıkmıştır. Hatay’da yerel yayım yapan en köklü gazetedir. Samandağ Gazetesi ; ‘’ Günlük Bağımsız Gazete ‘’ sloganıyla 32 yıldır okuyucusunu karşısına çıkıyor. Geniş konu başlıkları, tecrübeli köşe yazarlarıyla ilçenin ve şehrin nabzını tutuyor. Samandağ ve Hatay’da en çok okunan gazetelerden birisidir. Ayrıca gazete 2015 yılınan bu yana online yayımcılık yaparak, hedef kitle sıkalasını oldukça yükseltmiştir. Samandağ gazetesini ve Hatay’da yayım yapan tüm yerel gazeteleri, gazeteapp.com adresinden bulup, dilediğiniz gibi 24 saat boyunca okuyabilirsiniz.

Antakya Haber

Antakya Haber gazetesi, Hatay’da yerel yayımcılık yapan gazetelerden birisidir. Gazete, adını Hatay’ın eski adından almıştır. Gazete, uzun yıllardır Hatay halkına hizmet etmektedir, Hatay’da ciddi bir okuyucu kitlesine sahiptir. Antakya Haber ; ‘’ Toplumcu Halk Gazetesi ‘’ mottosuyla okuyucularını kucaklamaktadır. Hatay’da gerçekleşen sıcak olayları, sosyal konuları, siyasi meseleleri ve halkın sıkıntılarını mercek altına alarak yayımına aktarmaktadır. Bağımsız ve tarafız bir gazetecilik çizgisine sahip olan Antakya Haber gazetesi, örnek bir gazetecilik çizgisini gösteriyor. Antakya Haber gazetesi, son yıllarda dijital mecraya ağırlık vererek, yayımlarının büyük bir kısmını resmi web adresinden paylaşıyor. Antakya Haber gazetesini ve Hatay’da yerel yayım yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com adresinden bulup, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

Gazete Güney

 Gazete Güney, Hatay’da yerel yayım yapan öncü gazetelerden birisidir. Gazete Güney, ağırlıklı olarak sosyal konuları ve güncel haberlerini başlığına toplayarak halk ile paylaşıyor. Tecrübeli köşe yazarları ile birçok konu medya’ya yansıtılarak kamaoyu yaratılıyor. Gazete Güney ; ‘’ Günlük Siyasi Müstakil Gazete ‘’ mottosuyla yayım hayatına başladı ve devam ediyor. Hatay’ın okunan gazeteleri arasında yer alan gazetenin bazı konu başlıkları ; Gündem, Politika, Spor, Sağlık, Eğitim, Tekonoloji, Kültür  ve Sanat gibi konu başlıklarından oluşuyor. Siyasi olaylara ağırlık veren gazete bu konu başlıklarıyla da  okuyucularına alternetif seçenekler sunuyor. Gazete Güney ve Hatay’da yerel yayım yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com adresin bulup, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

Hatay Gazetesi

Hatay Gazetesi, 15 Kasım 1955 yılında günlük olarak Hasan Alibaba tarafından kurulmuştur. Günlük olarak yayın hayatına devam eden Hatay Gazetesi 62. yılına girerek tarafsız ve ilkeli yayın anlayışından ödün vermeden yayım hayatına devam etmektedir. Hatay’da ki en köklü gazetelerden birisi olarak öne çıkan Hatay Gazetesi, oldukça geniş konu başlıkları ve köşe yazarlarına sahiptir. Gazete, Hatay’da birçok gazeteye rol model olmuş durumdadır. ‘’ Günlük Siyasi Gazete ‘’ mottosuyla yarım asırdır okuyucularını kucaklayan gazete, uzun yıllardır daha okuyucularıyla buluşmaya devam edecektir. Hatay Gazetesi ve Hatay’da yerel yayım yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com adresinden bulup, dilediğiniz gibi okuyarak ; Hatay’da yaşanan son dakika olayları ve güncel olaylara erişebilirsiniz.

Beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 0

Bir Cevap Yazın