Kilis Gazeteleri ve Haber Siteleri

 

Kilis gazeteleri ve haberleri , siteleri hakkında doğru bilgiler ulaşmak için doğru adrestesiniz. Yerel gazeteciliğin oldukça önemli olduğu bu şehir hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Yazımızda Kilis gazeteleri, Kilis haber siteleri , Kilis haberler hakkında bilgiler paylaşırken, yerel yayım hayatına devam eden gazetelerin nasıl bir habercilik çizgisi olduğunu da anlatacağız.

 

Kilis Gazeteleri ve Haber Siteleri

Kent gazetesiKilis postası 

 

Kilis Hakkında

Kilis, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesin’de bir yerleşim yeridir. Şehrin coğrafi konumu Akdeniz ve Güneydoğu arasında bir geçiş noktası olarak görülmektedir. Türkiye’nin küçük illeri arasında yer almaktadır. Küçük olmasına rağmen oğrafi konumu açısından oldukça zengindir.

Kilis, Tarihi açıdan da oldukça zengindir. Şehrin bilinen en eski tarihi MÖ 3500 yılına kadar uzanmaktadır. Kilis’de yapılan Arkeolojik kazılarda elde edilen verilerde birçok uygarlığın o bölgede yaşadığı gözlemlenmiştir.  Yapılan kazılarda birçok tablet ve çivi yazısı elde edilmiştir. Şehir’de yaşayan bazı  imparatorluklar Süryaniler, Hititliler, Persler, Romalılar ve Bizanslılar gibi imparatorluklar yaşamıştır.

Kilis her yıl binlerce Turisti şehrinde misafir etmektedir. Kilis’de bazı turistlik yerler Ravanda Kalesi, Oylum Höylük, Kilis Müzesi, Canbolat Paşa gibi yüzlerce yıldır ayakta duran yapılar bulunmaktadır. Kilis’in mutfağı’da oldukça değerli mutfaklar arasında görülmektedir. İçli köfte, oruk, kübbülmüşviye, çiğ köfte, fırın yapması Ekşili malhıta, lebeniye, kölük aşı, kelle paça, sarımsak aşı, şişbelek, ekmek aşı, orman Kilis Katmeri, cennet çamuru, mayanalı (anasonlu) kahke, gerebiç, hedik, peynir helvası, belluriye, baklava, haytayla gibi örnekler mevcuttur.

Kilis’de yapılan son nüfus sayımında 106.454 kişilik bir nüfusa sahip olduğu bilgisi verilmiştir. Son nüfus sayımı ise 2015 yılına yapılmıştır. Tüm Türkiye’de artan nüfus ile birlikte şehir’de de nüfusun arttığı tahmin edilmektedir. Kilis, mütevazi il sınırları ve tarihi güzellikleriyle mutlaka gidilmesi gereken şehirler arasındadır.

 

Kilis haberleri kilis haber siteleri

 

 

Sizlerle Kilis hakkında kısa bilgileri paylaştıktan sonra Şehre nasıl bir yerel yayımcılığın olduğu ve hangi gazetelerin olduğu hakkında bilgileri paylaşacağız. Kilis, gazete sayısı olarak oldukça az olan bir yerel yayım sayısına sahiptir. Şehir’de yerel 2 gazete bulunmaktadır. Gazeteler, Kilis Haberleri, Kilis haber ve Kilis son dakika gibi konu başlıklarından yayım yapmaktadır. Kilis gazeteleri hem basım yaparak raflarda yerini alırken, online yayımcılık da yaparak haber sitesi mantığını korumuşlardır. Gazeteler bu şekilde şehir’de haberdar olmak isteyen okuyuculara dijital yollardan erişebilmektedir. Kilis ‘de yaşanan birçok haberi, son dakika olaylarını, güncel bilgileri ve gündeme dair bilgiler ile okuyucularıyla paylaşmaktadır. Kilis’de yerel yayım yapan haber gazeteleri farklı konu başlıkları ve güncel yayım akışlarıyla okuyucularının kucaklamaktadır.

 

Kilis Gazeteleri ve Haber Siteleri

– Kilis Postası

– Kent Gazetesi

 

Kilis Yerel Yayımcılık

 

 Şehir’de yerel yayım yapan gazeteler yukarıda sizlerle paylaştık. Şehir’de iki tane yerel gazete olmasına rağmen oldukça gelişmiş bir yayımcılık anlayışı mevcuttur. Birçok konu başlıklarında yayım yapan gazeteler, Kilis halkını ve Kilis’de neler olduğunu merak eden okuyuculara seslenmektedir. Gazeteler uzun yıllardı şehir’de yerel yayımcılık yapmaktadır. Gazeteler, basımların ilçelere de göndererek, okuyucularına ulaşmaktadır. Ayrıca gazeteler, online yayımcılık da oldukça gelişmiş durumdadırlar. Kilis yaşanan son dakika olaylarını, güncel haberleri, siyasi olayları anlık olarak manşetlerine yansıtmaktadır. Yazımızın devamında Kilise Postası gazetesi ve Kent Gazetesi hakkında sizlerle bilgilerimizi paylaştık.

 

Kilis Postası

 

Kilis Postası gazetesi, Kilis’de yerel yayım yapan gazetelerden bir tanesidir. Gazete, uzun yıllardır Kilis’de yerel yayımcılık yapmaktadır. Geniş konu başlıkları ve önemli köşe yazarlarıyla şehrin nabzını tutmaktadır. Gazetenin bazı konu başlıkları ; Gündem, Politika, Sosyal Konular, Kilis Son Dakika, Kültür-Sanat, Kilis Haberleri, Asayiş ve Resmi Duyurular gibi konu başlıkları altında yerel haber yayımı yapmaktadır. Kilis Postası gazetesi ; ‘’ Kilis İçin Bir Gazete’den Fazlası ‘’ sloganıyla manşetlerini doldurmaktadır. Gazete, Kilis’de yerel yayımcılığın gelişmesi adına oldukça önemli işleri gerçekleştirmektedir. Gazetenin köşe yazarları ise yerel kentin siyasetçileri ve alanında uzman olan kişilerden oluşmaktadır. Köşe yazarları  ; Ali Bestami Kepekçi, Haydar Baş, Uğur Kepekçi, Uğur Heldan, Ahmet H. Kepekçi, Nejat Aşkın, Selim Baytürkmen, Yusuf Yakut, Ali Paloğlu, Behliye Azaloğlu, İbrahim Beşe ve Galip Akdağ gibi isimlerden oluşmaktadır. Kilis Postası günün her anı Kilis’de marketlerde temin ederek okuyabilirsiniz. Ayrıca gazete, haber sitesi kurarak dijital yayımcılık da yapmaktadır. Gazete bu şekilde, Kilis haberleri ve Kilis’de yaşanan son dakika olaylarını öğrenmek isteyen kişiler için fırsat yaratmaktadır. Kilis Postası gazetesini ve Kilis’de yerel yayım yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com aracılığıyla bulup dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

 

Kilis Kent Gazetesi

 

Kilis Kent Gazetesi, Kilis’de yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Kilis Kent gazetesi, uzun yıllardır yerel yayımcılık yapan yerel gazetelerdendir. Gazete geniş konu başlıkları ve şehrin bilinen köşe yazarlarıyla dolu manşetler hazırlamaktadır. Kilis Kent Gazetesi; ‘’Kilis’in Gözü, Kulağı, Dili‘’ mottosuyla yayım akışın oluşturmaktadır. Gazete, şehir’de en çok okunan gazete olarak karşımıza çıkmaktadır. Gazetenin bazı konu başlıkları Gündem, Ekonomi, Tarih, Kilis Haberler, Güncel Konular, Sanayi, Teknoloji ve Politika gibi konu başlıklardan oluşan akışlara sahiptir. Kilis Kent Gazetesi, politik duruşuyla da bilinen bir gazetedir. Gazete; ‘’ Günlük Bağımsız Siyasi Gazete‘’ sloganına da sahiptir. Kilis Kent Gazetesi, Kilis ve ilçelerinde her gün yayımlarını aktarmaktadır. Kilis hakkında bilgiler, Kilis haberleri ve Kilis’de yaşanan son dakika olaylarını öğrenmek isteyen gazete okuyucuları için haber sitesi taslağıyla ulaşmaktadır. Kilis Kent gazetesi ve Kilis’de yerel yayım yapan tüm haber gazetelerine, gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp dilediğiniz gibi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 0

Bir Cevap Yazın