Konya Gazeteleri ve Haber Siteleri

Konya gazeteleri, Konya haberleri ve  haber siteleri hakkında güvenilir bilgilere ulaşmak için doğru adrestesiniz. Yerel gazeteciliğin oldukça önemli olduğu bu şehir hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Yazımızda Konya gazeteleri, Konya haber siteleri, Konya haberler hakkında bilgiler paylaşırken, yerel yayım hayatına devam eden gazetelerin nasıl bir habercilik çizgisi olduğunu da anlatacağız.

 

Konya Gazeteleri ve Haber siteleri

Anadolu telgrafAnadolu’da bugünAkşehir postası
BelgeGöl GazetesiBeyşehir ilk haber
Bozkır postasıCihanbeyli expresÇumra 26 haziran
Çumra postasıEr haberEreğli gazetesi
Ereğli güneşHaber YunakHakimiyet
Hüyük gündemIlgın’ın sesi gündemİstasyon gazetesi
Kadınhanı sözcüKonya postasıKonya Yenigün
Konya TakipKonya’nın sesiKral web
MemleketMerhaba haberÖzkulu haber
PervasızPusula haberRasyonel haber
Saray haberSeydişehir postasıToroslar gazetesi
Seydişehir’in sesiYeni EreğliYeni Haberden
Yeni KonyaYeni MeramYeşilpınar gazetesi

 

Konya Hakkında

 

Konya, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesin’de bir yerleşim yeridir. Yüz ölümü ile Türkiye’nin en büyük ili olma özelliğini taşımaktadır. Konya’nın adının nereden geldiğine baktığımızda; Tasvir anlamındaki “İkon” sözcüğünden  günümüze kadar evrildiğini göstermektedir.

Konya, Tarihi açıdan da oldukça değerli bir kenttir. Şehir, Türkiye sınırları içerisinde en eski yerleşim yeridir. Şehir’de yerleşim, Tarih öncesi çağ’da başlamıştır. Konya’da tarih boyunca birçok önemli imparatorluklar yaşamışlardır. Dünya’ya yön veren imparatorluklara ev sahipliği yapan Konya, günümüzde de Tarihi değerini ve kültürünü korumaktadır.

Konya, Ekonomik açıdan da oldukça gelişmiş bir şehirdir. Konya’da makine sanayisinden kimyaya, tekstilden otomotiv yedek parçaya, elektrik-elektronikten gıdaya, ambalajdan kâğıt sanayine kadar oldukça değişik üretim alanlarında faliyet gösteren fabrikalar mevcuttur. Konya, 130 Ülkeye ihracat yaparak, Türkiye için önemli bir gelir noktası oluşturmaktadır.

Konya’da yapılan nüfus sayımlarında elde edilen veriler ile 2,232,374 kişilik bir nüfusa sahip olduğu belirlenmiştir. Şehir, bu nüfusla Türkiye’de en kalabalık yedinci ilidir. Şehir’de birçok Vakıf ve Devlet üniversitesi de bulunmaktadır. Birçok öğrenci Konya’ya misafir olarak, eğitimlerini görmektedir. Çalışma koşullarının da oldukça fazla olması olası nüfus sayısının üzerine çıkmaktadır.

 

konya haber siteleri

 

 

 

Sizlere Konya hakkında bilgiler verdikten sonra yazımızı Konya gazeteleri, haber siteleri, Konya Haberleri ve yayım yapan gazeteler hakkına bilgi vereceğiz. Konya Gazeteleri, Türkiye’de gelişen yerel gazetelerden oluşmaktadır. Şehir, farklı gazeteleri ve farklı yayım çizgilerini içe içe tutmaktadır.  Konya ve ilçelerinde yaşanan birçok haberi, son dakika olaylarını, güncel bilgileri ve gündeme dair bilgiler ile okuyucularıyla paylaşmaktadır. Şehir kültür, ekonomi alanında geliştiği kadar yerel yayımda da oldukça gelişmiştir. Konya, ekonomisi ile birçok ille model olurken, yayımcılık açısından da örnek olma gayesindedir. Gazetelerin farklı bir yayım çizgisi ve kategorileri olması şehirde çok sesli bir gazeteciliğin işareti olarak görünmektedir.

 

Konya Gazeteleri ve Konya Haber Siteleri

– Anadolu Telgraf

– Anadolu’da Bugün

– Akşehir Postası

– Belge

– Göl Gazetesi

– Beyşehir İlk Haber

– Bozkır Postası

– Cihanbeyli Expres

– Çumra 26 Haziran

– Çumra Postası

– Er Haber

– Ereğli Gazetesi

– Ereğli Güneş

– Haber Yunak

– Hakimiyet

– Hüyük Gündem

– Ilgı’nın Sesi Gündem

– İstasyon Gazetesi

– Kadın Hanı Sözcü

– Konya Postaso

– Konya Yenigün

– Konya Takip

– Konya’nın Sesi

– Kral Web

– Memleket

– Merhaba Haber

– Özkulu Haber

– Pervasız

– Pusula Haber

– Rasyonel Haber

– Saray Haber

– Seydişehir Postası

– Toroslar Gazetesi

– Seydişehir’in Sesi

– Yeni Ereğli

– Yeni Haberden

– Yeni Konya

– Yeni Meram

 

 Konya Yerel Yayımcılık

 

 Konya, birçok konuda geliştiği gibi yerel yayım konusunda da gelişmiştir. Şehir’de yerel yayım yapan birçok farklı gazete bulunmaktadır. Gazetelerin bir kısmı haber sitesi taslağında online yayımcılık yapmaktadır. Bazı gazeteler hem dijital yayım hemde basım yaparak okuyucularını kucaklamaktadır. Şehir’de yerel gazete sayısı ise 39 olarak kayıtlara geçmektedir. Oldukça yüksek bir gazete sayısına sahip olan şehir, örnek bir yayımcılık’da göstermektedir.

Toroslar Gazetesi

 

 Toroslar Gazetesi, Konya’da yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Gazete adını meşhur Toros Dağlarından almıştır. Gazete geniş konu başlıkları ve güncel haberler ile dikkat çekmektedir. Gazete uzun yıllardır yayım yapmaktadır. Toroslar Gazetesi; ‘’Haftalık Tarafsız Siyasi Gazete‘’ mottosuyla yayım akışını oluşturmaktadır. Gündeme dair birçok dipnot bilgileri ile oldukça dikkat çekmektedir. Toroslar Gazetesinin bazı konu başlıkları gündem, Konya haber, son dakika bilgileri, spor, sağlık, eğitim, siyaset ve kültür gibi konu başlıklarından yayım yapmaktadır. Toroslar gazetesi ve Konya’da yerel yayımcılık yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com aracılığıyla bulup dilediğiniz gibi okuyarak ; Konya haberleri, yaşanan olaylar ve sosyal gelişmeleri anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Yeni Konya Gazetesi

 

Yeni Konya Gazetesi, Konya’da yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Yeni Konya gazetesi, uzun yıllardır yerel yayımcılık yapan yerel gazetelerdendir. Gazete geniş konu başlıkları ve şehrin bilinen köşe yazarlarıyla dolu manşetler hazırlamaktadır. Yeni Konya Gazetesi ; ‘’ Günlük Tarafsız Siyasi Gazete‘’ mottosuyla yayım akışın oluşturmaktadır. Gazete, şehir’de en çok okunan gazete olarak karşımıza çıkmaktadır. Gazetenin bazı konu başlıkları Gündem, Ekonomi, Tarih, Konya Haberler, Güncel Konular, Sanayi, Teknoloji ve Politika gibi konu başlıklarından oluşan akışlara sahiptir. Yeni Konya Gazetesi, politik duruşuyla da bilinen bir gazetedir. Yeni Konya Gazetesi, Konya ve ilçelerinde her gün yayımlarını aktarmaktadır. Konya hakkında bilgiler, Konya haberleri ve Konya’da yaşanan son dakika olaylarını öğrenmek isteyen gazete okuyucuları için haber sitesi taslağıyla ulaşmaktadır. Yeni Konya gazetesi ve Konya’da yerel yayım yapan tüm haber gazetelerine, gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp dilediğiniz gibi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Ereğli Gazetesi

 

 Ereğli Gazetesi, Konya’da yerel yayım yapan haber gazetelerinden birisidir. Gazete, adını Konya’nın Ereğli ilçesinden almıştır. Yayımlarını da Ereğli ilçesinde ağırlı olarak tutmaktadır. Ereğli gazetesi, Konya’nın Ereğli ilçesinin gözü kulağı olarak ilçede yaşanan son dakika olaylarını, güncel haberleri ve resmi duyuruları anlık olarak manşetlerine taşımaktadır. Gazete, Ereğli’de yaşanan gelişmeleri ve güncel konuları merak eden okuyucuları için haber sitesi taslağında bir web adresi kurarak okuyucularıyla buluşmaktadır. Ereğli gazetesi ve Konya’da yerel yayım yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com aracılığıyla bulup dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

 

Beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 4.83

Bir Cevap Yazın