Kütahya Gazeteleri ve Haber Siteleri

Kütahya gazeteleri ve haber siteleri hakkında güvenilir bilgilere ulaşmak üzeresiniz. Sizlerle Türkiye’de yerel yayım yapan haber gazetelerin tamamını paylaşmaya devam ediyoruz. Sıradaki İlimiz Kütahya, kültür cenneti olan şehir’de gerçekleştirilen yerel yayımı sizlerle paylaşacağız. Kütahya gazeteleri, haberleri ve haber sitelerini hakkında bilgileri almak ve gündemi takip edebileceğiniz gazeteapp.com uğramayı unutmayın!

 

Kütahya Gazeteleri ve Haber Siteleri

e-Kütahya Dumlupınar gazetesi Domaniç gazetesi
Doruk medya Gazete kırküç Gazi emet gazetesi
Haber Tavşanlı Kütahya ekspres Kütahya hisar gazetesi
Kütahya vizyon Kütahya’nın sesi Medya Kütahya
Pozitif Analiz Simav’ın sesi gazetesi Tavşanlı gen tr
Yeni Gediz Yeni Kütahya  

 

Kütahya Hakkında

 Kütahya, Ege Bölgesin’de yer alan bir yerleşim yeridir. Kütahya’nın kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Bazı kaynaklarda MÖ 3000 yılına kadar uzanmaktadır. Tarihi zenginliklerle dolu kent, adını Antik Çağ’da ‘’Kotiaeon, Cotiaeum ve Koti‘’ şekilde geçtiği bilinmektedir. Adı zamanla evrilerek günümüze Kütahya olarak gelmiştir.

Tarihi zenginliklerle dolu bu şehir, birçok önemli uygarlıklara ve imparatorluklara ev sahipliği yapmıştır. Frigler, Hititler, Persler, Makedonlar, Romalılar, Doğu Roma İmparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti gibi birçok imparatorluklara ve milletlere ev sahipliği yapmıştır. Dünya ve Türkiye için oldukça önemli olan Kütahya, yüzyıllardır ayakta duran yapılarla da dikkat çekmektedir.  Kütahya, Porseleniyle de oldukça ünlüdür. Tüm Dünya’da bilinen bir ‘’ Kütahya Porseleni ‘’ imajı bulunmaktadır. Şehir, popülerlik açısından Dünya’da oldukça bilinmektedir.

Kütahya’da yapılan nüfus sayımlarında 256.587  kişilik bir nüfusa sahip olduğu kayıtlara geçilmiştir. Şehir küçük nüfusuna rağmen oldukça gelişmiştir. Kütahya’da kurulan üniversiteler ile birlikte Türkiye’nin birçok ilinden öğrenciler okumak için şehre gelmektedir. Kütahya, Türkiye’de gezip, görülmesi gereken yerlerden biridir.

 

kütahya haber siteleri

 

Sizlere Kütahya hakkında kısa bilgileri paylaştık şimdi de Kütahya’da yayım yapan yerel gazeteler hakkında bilgilerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Kütahya nüfusuna oranla oldukça gelişmiş bir yerel gazetecilik anlayışına sahip. Şehir, çok yönlülüğünün yanı sıra geniş  manşetlerle medya birimini güçlendiriyor. Kütahya’da yerel yayım yapan on birçok gazete mevcut. Gazeteler, Kütahya haberleri, Kütahya haber ve Kütahya haber siteleri taslağında yayım yapmaktadır. Gazetelerin bir kısmı raflarda yerini alırken bir kısmı da online yayımcılık yaparak okuyucularıyla buluşuyorlar. Sizlere Kütahya’da yerel yayım yapan gazetelerin listesini paylaşıyoruz.

 

 Kütahya Gazeteleri ve Kütahya Haber Siteleri

–  e- Kütahya

– Dumlupınar Gazetesi

– Domaniç Gazetesi

– Doruk Medya

– Gazete Kırküç

– Gazi Emanet Gazetesi

– Haber Tavşanlı

– Kütahya Ekspress

– Kütahya Hisar Gazetesi

– Kütahya Vizyon

– Kütahya’nın Sesi

– Medya Kütahya

– Pozitif Analiz

– Simav’in Sesi Gazetesi

– Tavşanlı Gen Tr

– Yeni Gediz

– Yeni Kütahya

 

 Kütahya Yerel Yayım

 

   Kütahya birçok nokta da geliştiği gibi yerel yayım açısından da gelişmiş şehirlerden birisi olarak karşımızda durmaktadır. Şehrin kültürel değerleri ve ekonomik başarısı yerel medyasına yansıyarak nüfusuna oranla gayet yüksek bir gazete sayısını gözler önüne seriyor. Şehir’de yerel yayım yapan 17 gazete, farklı konular üzerinden manşetlerini oluşturuyor. Bu durum okuyucular için oldukça önemli bir durum. Yazımızın devamında yerel yayım yapan gazeteler hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

 

Kütahya’nın Sesi

 

Kütahya’nın Sesi gazetesi, Kütahya’da yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Kütahya’nın Sesi gazetesi, tiraja gitmeyi red ederek, sadece online yayımcılık yapmaktadır. Kütahya haber sitesi taslağında oluşturduğu platformla oldukça ziyaret edilen haber sitelerindendir. Gazete, geniş konu başlıkları ve güncel haberleri ile Kütahya halkına bilgi akışını sağlamaktadır. Gazetenin bazı konu başlıkları ; Gündem, Eğitim, Sağlık, Siyaset, Medya, Teknoloji, Sinema, Politika VE Belediye gibi başlıklardan oluşmaktadır. Kütahya’nın Sesi gazetesi; ‘’Kütahya’ya Dair Ne Varsa‘’ sloganıyla yıllardır yerel yayımcılık yapan gazetedir. Gazete, online yayımcılığı seçerek, Türkiye’de yaşayan okuyucuları rahatlıkça ulaşmaktadır. Kütahya’nın Sesi gazetesi ve Kütahya’da yerel yayım yapan tüm haber gazetelerine, gazeteapp.com aracılığıyla bulup dilediğiniz gibi okuyarak ; Kütahya haberleri, son dakika bilgiler, gündem ve sosyal konular hakkında bilgi sahi olabilirsiniz.

 

Kütahya Vizyon

 

Kütahya Vizyon gazetesi,  Kütahya merkezi ve İlçelerin’de uzun yıllardır yerel yayım yapan haber gazetelerinden birisidir. Gazete, Şehir’deki köklü gazetelerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Birçok önemli yazarlar iş birliği içinde olan gazete, Kütahya ve Türkiye’de yaşayan okuyucularına günlük ve gündem haberlerini anlık olarak iletmektedir. Kütahya Vizyon gazetesi, yayım hayatında uzun süredir yere almaktadır. Gazete, geniş konu başlıklarıyla da dikkat çekmektedir. Gazetenin bazı konu başlıkları; Gündem, Eğitim, Sağlık, Teknoloji, Spor, Bilim, Ekonomi ve Politika gibi konu başlıklarından oluşmaktadır. Kütahya Vizyon gazetesi, şehir’de en aktif gazetelerden birisidir. Kütahya Vizyon gazetesi ve Kütahya’da yerel yayım yapan tüm gazetelere, gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp dilediğiniz gibi  haberleri okuyarak ;  Kütahya son dakika bilgilerine, Kütahya haberleri ve haber siteleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

 

Dumlupınar Gazetesi

 

 Dumlupınar Gazetesi, Kütahya’da yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Dumlupınar Gazetesi geniş konu başlıkları ve gündeme dair tespitleriyle oldukça takip edilen gazeteler arasındadır. Dumlupınar Gazetesi, birçok konu başlığı ve önemli köşe yazarlarıyla oldukça ses getiren bir gazetedir. Gazetenin köşe yazarları ; Şehrin tanınmış isimleri, yerel siyasetçiler ve alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Dumlupınar Gazetesi; ‘’Günlük Siyasi Gazete‘’ mottosuyla yayım akışını ve manşetlerini oluşturmaktadır. Dumlupınar Gazetesi ve Kütahya’da yerel yayım yapan tüm gazetelere, gazeteapp.com aracılığıyla ulaşarak, Kütahya haberleri ve son dakika bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Yeni Gediz Gazetesi

 

Yeni Gediz Gazetesi, Kütahya’da yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Gazete, adını Kütahya’nın Gediz ilçesinden almıştır ve yayımlarının haberleri ve güncel konuları da Gediz ilçesi üzerinden ağırlıklı tutmaktadır. İlçe gazeteciliği açısından da oldukça değerli görülen bu gazetecilik anlayışını Yeni Gediz gazetesi göğüsleyerek oldukça başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Gazete geniş konu başlıkları ve Kütahya haberleri ile oldukça takip edilen gazeteler arasında. Gazete, yayımlarını Gediz ilçesi sınırları içerisinde tutmaktadır. Türkiye ve Kütahya’da yaşayan okuyucuları için ‘’ Haber Sitesi ‘’ taslağında bir uygulama ile okuyucularını kucaklamaktadır. Yeni Gediz gazetesi ve Kütahya’da yerel yayım yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com aracılığıyla bulup dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

 

 

Beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Bir Cevap Yazın