Malatya Gazeteleri ve Haber Siteleri

 Malatya gazeteleri ve haber siteleri hakkında güvenilir bilgilere ulaşmak üzeresiniz. Sizlerle Türkiye’de yerel yayım yapan haber gazetelerinin tamamını paylaşmaya devam ediyoruz. Sıradaki İlimiz Malatya, kültür cenneti olan şehir’de gerçekleştirilen yerel yayımı sizlerle paylaşacağız. Malatya gazeteleri, haberleri ve haber sitelerini hakkında bilgileri almak ve gündemi takip edebileceğiniz gazeteapp.com uğramayı unutmayın!

 

Malatya Gazeteleri ve Haber Siteleri

Bu sabah MalatyaDarende haberDoğanyol haber
Malatya birlik gazetesiMalatya gündemMalatya haber
Flaş haber MalatyaMalatya haberiMalatya meydan
Malatya Net haberMalatya SonsözMalatya Söz
Malatya’ya BakışMalatya TimeMalatyam
Yenidoğanşehir gazetesiVuslat haberHekimhan ekspres
Yeni Malatya  

 

 

 Malatya Hakkında 

  Malatya, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesin’de olan bir yerleşim yeridir. Şehir’in bilinen ilk adı;  ‘’Malatia‘’ olarak bilinmektedir, bilinen ilk adı Ermenice’den gelmektedir. Şehir konumu itibari ile sosyal yapısı, çeşitlilik ve zenginlik göstermektedir. Ayrıca Malatya, Kayısı Cenneti olarak da nitelendirmektedir. Türkiye’de Kayısı miktarının %80’i Malatya’dan tedarik edilmektedir.

Ekonomi açısından da oldukça çeşitlilik göstere Şehir, birçok sektörü il sınırları içerisinde gerçekleştirmektedir. Sektörlerden en popüleri Kayısı fabrikaları ve Tarlaları olarak kayıtlara geçilmiştir. Şehir, ekonomisinin topraklarının verimliliğine borçlu olduğu söylenebilinir.

 Malatya’da yapılan nüfus sayımlarında  794.036 kişilik bir nüfusa sahip olduğu gün yüzüne çıkartılmıştır. Şehir’de kurulan üniversiteler ile birlikte Türkiye’nin birçok bölgesinden misafir öğrencileri de ağırlamaktadır. Malatya tarihi güzellikleri ve coğrafi güzellikleri mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir.

malatya haber siteleri

 

 Sizlerle Malatya hakkında kısa bilgiler paylaştık. Yazımızın devamında; Malatya haberleri, Malatya haber siteleri ve haberleri gibi birçok konu başlığında ve detaylarında yazıları bulabilirsiniz. Şehir’de gerçekleştirilen yerel yayımcılık oldukça başarılı durumdadır. Şehir’de aktif gazete sayısı da oldukça değerlidir. Gazeteler, birçok konu başlıklarında ve kategorilerde yerel yayımları gerçekleştirmektedir. Aşağıda verilen liste’de Malatya da yerel yayım yapan gazetelere göz atabilirsiniz.

 

Malatya Gazeteleri ve Malatya Haber Siteleri

– Bu Sabah Malatya

– Darende Haber

– Doğanyol Haber

– Malatya Birlik Gazetesi

– Malatya Gündem

– Malatya Haber

– Malatya Haberi

– Flaş Haber Malatya

– Malatya Meydan

– Malatya Net Haber

– Malatya SonSöz

– Malatya Söz

– Malatya’ya Bakış

– Malatya Time

– Yenidoğan Şehir Gazetesi

– Hekimhan Ekspres

– Vuslat Haber

– Yeni Malatya

 

  Malatya Yerel Yayımcılık

 

     Malatya birçok nokta da geliştiği gibi yerel yayım açısından da gelişmiş şehirlerden birisi olarak karşımızda durmaktadır. Şehirin kültürel değerleri ve ekonomik başarısı yerel medyasına yansıyarak nüfusuna oranla gayet yüksek bir gazete sayısını gözler önüne seriyor. Şehir’de yerel yayım yapan 17 gazete, farklı konular üzerinden manşetlerini oluşturuyor. Bu durum okuyucular için oldukça önemli bir durum. Yazımızın devamında yerel yayım yapan gazeteler hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

 

Malatya Sonsöz

 Malatya Sonsöz gazetesi, Malatya’da yerel yayım yapan haber gazetelerinden birisidir. Gazete, uzun yıllardır Malatya ve İlçelerine yönelik yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Gazete, geniş konu başlıkları ve gündeme dair birçok dip not bilgileriyle oldukça dikkat çekmektedir. Malatya Sonsöz gazetesi, yerel kentin siyasetçiler ve alanında uzman kişilerden oluşan geniş köşe yazarlığı kadrosuyla Malatya’nın nabzını tutuyor. Köşe yazarları, sosyal konuları ehemmiyetle işleyip, köşelerine taşıyorlar. Malatya Sonsöz gazetesi ve Malatya’da yerel yayım yapan tüm gazetelere, gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp ; Malatya haberleri, yaşanan gelişmeler ve son dakika olaylarına göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Malatya Haber

 

Malatya Haber Gazetesi, Malatya’da yerel yayım yapan öncü gazetelerden birisidir. Malatya Haber Gazetesi, ağırlıklı olarak sosyal konuları ve güncel haberlerini başlığına toplayarak halk ile paylaşıyor. Tecrübeli köşe yazarları ile birçok konu medya’ya yansıtılarak kamuoyu yaratıyor. Malatya’nın okunan gazeteleri arasında yer alan gazetenin bazı konu başlıkları ; Gündem, Politika, Spor, Sağlık, Eğitim, Teknoloji, Kültür  ve Sanat gibi konu başlıklarından oluşuyor. Siyasi olaylara ağırlık veren gazete bu konu başlıklarıyla da  okuyucularına alternatif seçenekler sunuyor. Malatya Haber Gazetesi ve Malatya’da yerel yayım yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com adresinde bulup, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

 

Doğanyol Haber

 

  Doğanyol Haber gazetesi, Malatya’da yerel yayım yapan gazetelerden birisi olarak karşımız çıkmaktadır. Gazete, adını Malatya’nın Doğanyol ilçesinden almıştır ve yayım akışını, haberleri Doğanyol ilçesinden ağırlıklı olarak almaktadır. İlçe gazeteciliğini önemseyerek yıllardır yoluna devam eden Doğanyol Haber gazetesi, örnek bir gazetecilik çizgisini yansıtıyor. Geniş konu başlıkları ve önemli yazarlarıyla Doğanyol ve Malatya halkını bilgi akışını sağlıyor. Gazetenin bazı konu başlıkları Gündem, Ekonomi, Sağlık, Siyaset, Politika, Bilim, Teknoloji ve Kültür-Sanat gibi konu başlıklarından oluşmaktadır. Doğanyol Haber gazetesi, Doğanyol ve Malatya hakkında bilgi edinmek isteyen okuyucuları için ‘’ Haber Sitesi ‘’ taslağında bir web adresi ile online yayımcılık yapmaktadır. Gazete bu şekilde Malatya’da yaşamayan okuyucularını kucaklamaktadır. Doğanyol Haber gazetesi ve Malatya’da yerel yayım yapan tüm gazetelere, gazeteapp.com ile ulaşıp dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

 

Malatya’ya Bakış

 

 Malatya’ya Bakış gazetesi, Malatya’da yerel yayım yapan haber gazetelerinden biridir. Gazete, uzun yıllardır Malatya’da yerel yayımcılığı üstlenip, ilerleten yayımlardan birisidir. Geniş konu başlıkları ve gündeme dair birçok özel haberler ile dikkat çekmektedir. Malatya’ya Bakış gazetesinin bazı konu başlıklar Gündem, Eğitim, Sağlık, Sanat, Spor, Kültür, Etkinlikler, Malatya haberleri, Malatya Özel, Resmi Duyurular ve Siyaset gibi geniş konu başlıklarından oluşmaktadır. Gazete, adının niteliğini koruyarak Malatya’ya farklı bakış açılarından yaklaşarak yayımlarını oluşturmaktadır. Malatya’da en çok okunan gazeteler arasında yer alan gazete, köşe yazarlarıyla da dikkat çekmektedir. Köşe yazarlarını yerel kentin siyasetçileri ve alanında işin ehli kişilerden oluşturduğu bir kadroya sahiptir. Malatya’ya Bakış gazetesi ve Malatya’da yerel yayım yapan tüm gazeteleri , gazeteapp.com aracılığıyla bulup dilediğiniz gibi okuyarak ; Malatya haberleri, son dakika bilgileri ve sosyal konulara ulaşabilirsiniz .

 

Beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 4.29

Bir Cevap Yazın