Mardin Gazeteleri ve Haber Siteleri

Mardin gazeteleri ve haber siteleri hakkında güvenilir bilgilere ulaşmak üzeresiniz. Sizlerle Türkiye’de yerel yayım yapan haber gazetelerin tamamını paylaşmaya devam ediyoruz. Sıradaki İlimiz Mardin, kültür cenneti olan şehir’de gerçekleştirilen yerel yayımı sizlerle paylaşacağız. Mardin gazeteleri, haberleri ve haber sitelerini hakkında bilgileri almak ve gündemi takip edebileceğiniz gazeteapp.com uğramayı unutmayın!

 

 

Mardin Gazeteleri ve Haber Siteleri

Dargeçit haberMardin arenaMardin haber
Derik sesi gazetesiMardin lifeKıratım haber
Mardin iletişim gazetesiMardinimizMidyat doğuş
Midyat gazeteMidyat gündemMidyat habur
NusaybinimYenises gazetesiYurt haber 47

 

Mardin Hakkında

Mardin, Güney Doğu Anadolu Bölgesin’de yerel alan bir yerleşim yeridir. Mardin adının nereden aldığı dair çeşitli rivayetler mevcuttur. Bazı görüşlere göre Ardeşir tarafından 3. Yüzyılda Mardine yerleştirilen Mardeler’den gelmektedir. Şehirin yaşı oldukça eskidir. Artuklu Üniversitesi yerleşkesi içinde yapılan Arkeolojik kazılarla ortaya çıkan bulgular, Şehirin geçmişinin Paleotilik Çağ’a kadar uzandığını gözler önüne sermektedir.

 Mardin, tarih boyunca hep aktif görülen bir yerleşim yerine sahip olmuştur. Birçok kültür ve birçok halk şehir’de yüzlerce yıl yaşamışlardır. Mardin, günümüzde de hala bu özelliğini korumaktadır. Şehir’de farklı kültürlere ait birçok halk birlikte yaşamaktadır.

 Mardin, Türkiye’de en fazla turist alan şehirlerden birisidir. Tarihi güzelliklerini hala il sınırları içerisinden barından Mardin, her yıl yüzbinlerce insanı misafir etmektedir. Şehir’de kurulan üniversiteler ile birlikte şehire oldukça misafir gelmektedir. Mardin’de yapılan son nüfus sayımında 838,778 kişilik bir nüfusu olduğu bildirilmiştir.

 

mardin haberleri ve haber siteleri

 

 

 Mardin’de oldukça çok sesli bir yerel yayımcılık anlayışı mevcuttur. Şehrin kozmopolitik kültüründen de kaynaklı olarak birçok kültüre hizmet eden gazeteler bulunmaktadır. Şehir, çok yönlülüğünün yanı sıra geniş  manşetlerle medya birimini güçlendiriyor. Mardin’de yerel yayım yapan birçok  gazete Mardin halkına hizmet etmektedir. Gazeteler, Mardin haberleri, Mardin haber ve Mardin haber siteleri taslağında yayım yaparak şehir’de yaşanan sosyal gelişmeleri anlık olarak manşetlerine taşımaktadır.

 

Mardin Gazeteleri ve Mardin Haber Siteleri

– Dargeçit Haber

– Mardin Arena

– Mardin Haber

– Derik Sesi Gazetesi

– Mardin Life

– Kıratım Haber

– Mardin İletişim Gazetesi

– Mardinimiz

– Midyat Doğuş

– Midyat Gazete

– Midyat Gündem

– Midyat Haber

– Nusaybinim

– Yenises Gazetesi

– Yurt Haber 47

 

 Mardin Yerel Yayımcılık

  Mardin’de yerel gazeteler ve haber siteleri hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz. Şehir’de aktif yayım hayatında olan 15 gazete, Mardin’in gözü kulağı oluyor. Şehir’de gazete okuma oranı ise oldukça yüksek. Gazeteler, Mardin haberleri ve gündeme dair birçok durumu manşetlerine yansıtarak, halka bilgi akışını sağlamaktadır. Mardin’de yerel yayım yapan haber gazetelerinin nasıl bir yayım çizgisi olduğunu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Mardin Haber

  Mardin Haber gazetesi, Mardin ve ilçelerine yerel yayımcılık yapan köklü bir haber gazetesidir. Gazete, uzun yıllardır Mardin halkına hizmet ediyor. Mardin’de yaşanan son dakika olayları, güncel konuları ve resmi duyuruları anlık olarak manşetlerine taşıyarak, halkı bilgilendiriyor. Gazete, Kültür ve Sanat akışlarına da dikkat çekerek, okuyucularını sanata teşvik ediyor.  Mardin Haber gazetesinin bazı konu başlıkları Gündem, Siyaset, Kültür ve Sanat, Sağlık, Bilim, Röportaj, Belediyeler ve  Politika gibi geniş konu başlıklarında yayım yapmaktadır. Gazete birçok konu hakkında haberleri manşetlerine taşıyarak, okuyucularına birçok alternatifi sunmaktadır. Mardin Haber gazetesi, Mardin hakkında bilgi sahibi olmak isteyen Türkiye’de yaşayan okuyucuları için ‘’ haber sitesi ‘’ taslağında bir web adresi oluşturarak kucaklıyor. Mardin haber gazetesi ve Mardin’de yerel yayım yapan tüm haber gazetelerini, gazeteapp.com aracılığıyla bulup dilediğiniz gibi okuyarak; Mardin haberlerini, son dakika bilgilerini ve Mardin hakkında birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Midyat Gazete

 

  Midyat Gazete, Mardin’de yerel yayım yapan köklü gazetelerin başlarında gelmektedir.  Gazete, adını Mardin’in Midyat ilçesinden almıştır ve yayım akışı, haberlerini ağırlıklı olarak ilçe üzerinden tutmaktadır. Gazete uzun yıllardır başta Midyat halkı olmak üzere tüm Mardin’i kucaklamaktadır. İlçe gazeteciliğinin önemli bir örneği olarak  görülen gazete, Midyat’da yaşanmış son dakika olaylarını anlık olarak manşetlerine taşıyarak, okuyucularıyla buluşturuyor. Ayrıca gazete tecrübeli ve alanında uzman olan köşe yazarlarıyla birlikte Mardin ve Türkiye’de yaşanan gündeme dair bilgileri kaleme alıyor. Gazetenin köşe yazarları yerel kentin siyasetçileri ve sanatçılar gibi gruptan oluşuyor. Midyat gazetesi son zamanlarda online yayımcılığa ağırlık veren gazeteler arasındadır. Gazete, online yayıma geçerek okuyucu kitlesini oldukça genişletmiş ve güçlendirmiştir. Midyat gazetesi ve Mardin’de yerel yayım yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com aracılığıyla bulup dilediğiniz gibi okuyarak Midyat hakkında bilgiler ve son dakika haberlerine sahip olabilirsiniz.

 

Yurt Haber 47

 Yurt Haber 47 gazetesi, Mardin’de yerel yayım yapan gazetelerden birisidir. Gazete, Mardin’in Kızıltepe ilçesinden ağırlık olarak yayım yapmaktadır. İlçe gazeteciliği gerçekleştiren gazete, oldukça okunan gazeteler arasında bulunmaktadır. Yurt Haber 47 gazetesi; ‘’Günlük Süreli Yayın‘’ mottosuyla manşetlerini oluşturmaktadır. Gazete, geniş konu başlıkları, güncel haberler ve son dakika bilgilerini anlık olarak yayımına aktarmaktadır. Yurt Haber 47 gazetesi ve Mardin’de yerel yayım yapan tüm gazetelere, gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp, Mardin ve ilçeleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Mardin Life

  Mardin Life gazetesi, Mardin’de yerel yayım yapan haber gazetelerinden birisidir. Gazete uzun yıllardır Mardin ve ilçelerine yerel yayımcılık yapmaktadır. Gazete ; ‘’ Tarihi Kentte Yaşama Dair Ne Varsa ‘’ mottosuyla manşetlerini oluşturmaktadır. Gazete, sloganın’da olduğu gibi Mardin’in güçlü tarihi ve güncel konularına değinmektedir. Mardin Life gazetesi, geniş konu başlıklarına sahip olan gazeteler arasındadır. Mardin’de yaşayan yerel siyasetçiler ve alanında uzman kişiler ile yaptığı söyleşi ve röportajlar ile de bilinen Mardin Life gazetesi, şehir’de bulup, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz. Ayrıca Mardin Life ve Mardin’de yerel yayım yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com aracılığıyla bulup, Mardin hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz .

Beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 4.43