Sakarya Gazeteleri ve Haber Siteleri

Günlük Sakarya gazete manşetleri okumak için doğru adrestesiniz. Her sabah 08.00’den itibaren günün gazete manşetini okuyabilirsiniz.
Keyifli okumalar.
27 Eyll 2020
Sakarya Gazete Manşetleri

 

  

 


Sakarya gazeteleri ve haber siteleri - Sakarya hakkında güvenilir yerel ve spor haberleri almak ve gazete manşetleri için doğru adrestesiniz.

 

Sakarya Gazeteleri ve Haber Siteleri Linkleri

Ada postasıAkşam haberleriBizim hendek
Bizim SakaryaGevye haberKaynarca haber
Pamukova haberSakarya halkSakarya kuzey
Sakarya yenigünSakarya yeni haberYeni Sakarya
Taraklı ajans  

 

Sakarya Gazeteleri ve Sakarya Haber Siteleri

- Ada Postası

- Akşam Haberi

- Bizim Hendek

- Bizim Sakarya

- Gevye Haber

- Kaynarca Haber

- Pamukova Haber

- Sakarya Halk

- Sakarya Kuzey

- Sakarya Yenigün

-  Sakarya Yeni Haber

- Yeni Sakarya

- Taraklı Ajans

 

Yerel gazeteciliğin oldukça önemli olduğu bu şehir hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Yazımızda Sakarya gazeteleri, Sakarya haber siteleri, Sakarya haberler hakkında bilgiler paylaşırken, yerel yayım hayatına devam eden gazetelerin nasıl bir habercilik çizgisi olduğunu da anlatacağız.

Sakarya Hakkında

 Sakarya, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde olan bir yerleşim yeridir. Şehrin adının nereden geldiğine dair birçok bilgi mevcuttur. Bunlar arasında en kabul edileni ise Frigler’de kutsal saydıkları nehir olan

‘’Sangari‘’ den geldiği düşünülmektedir. Şehrin tarihi ise oldukça eskidir. Coğrafi özelliği ile şehir tarihin her sahnesinde aktif olmuştur. Şehirde yapılan Arkeolojik kazılar ve araştırmalarda birçok bulguya rastlanmıştır.

Sakarya, ekonomik açıdan da oldukça gelişen şehirlerdendir. Şehir, birçok sektörde gelişmiş ve gelişmeye devam etmektedir. Sanayi, Tarım, Madencilik ve Tarım gelişmiş sektörlerin ilk sıralarında gelmektedir. Türkiye’de önemli bir miktarda ekonomik gelir getiren, mütevazi kentlerden birisidir.

Sakarya’da yapılan son nüfus sayımlarında elde edilen veriler ile nüfusu 1.010.700 kişilik olduğu kayıtlara geçmiştir. Şehir bu nüfus ile birlikte Türkiye’de en kalabalık 22. Kenti  olarak geçmektedir. Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilim Üniversitesi ile birlikte her yıl binlerce öğrenci şehire misafir olmaktadır.

 

sakarya haber ve haber siteleri

Sizlerle Sakarya tarihi ve günümüz hakkında kısa bilgiler verdikten sonra şehirde gerçekleştirilen yerel yayımcılık hakkında bilgi vereceğiz. Sakarya, nüfusuna oranla ideal bir gazete sayısını il sınırları içerisinde tutmaktadır. Gazeteler, Sakarya’da yaşanan olayları  ve son dakika bilgilerini anlık olarak manşetlerine taşımaktadır. Gazeteler bu şekilde okuyucularına bilgi akışını sağlamaktadır. Gazetelerin bir kısmı dijital yayım yaparak, çağa ayak uydurmaktadır. Aşağıda şehirde yayım yapan gazetelerin isimlerini paylaştık.

 

Sakarya Yerel Gazeteleri

Yukarıda sizlerle paylaşılan listede yerel yayım yapan haber gazeteleri ve haber sitelerinin isimleri bulunmaktadır. Şehir, nüfusuna oranla ideal sayılacak bir gazete sayısını il sınırları içerisinde tutmaktadır. Şehirde yerel haber yapan gazete sayısı on altı olarak geçmektedir. Gazetelerin bir kısmı ‘’haber sitesi‘’ taslağında yayım yaparken bir kısmı tiraj ile raflarda yerini almaktadır. Gazeteler, farklı konu başlıkları ve kategoriler ile manşetlerini oluşturarak, okuyuculara alternatif seçenekler sunmaktadır. Bu durum ise gazetecilik ve gelişim açısından oldukça önemlidir.  Yazımızın devamında Sakarya’da yerel yayım yapan gazetelerin nasıl bir yayım çizgisi olduğu ve gazeteleri nasıl temin edebileceğiniz hakkında bilgiler paylaşacağız.

 

Yeni Sakarya Gazetesi Manşeti

Yeni Sakarya gazetesi, Sakarya’da yerel yayım yapan haber gazetesi ve haber sitesidir. Gazete, geniş konu başlıkları ve güncel haberleriyle dikkat çekmektedir. Yeni Sakarya gazetesi, ‘’Sakarya’dan Haberiniz Olsun‘’ sloganıyla manşetlerini oluşturmaktadır. Gazete, şehirde uzun yıllardır yayım yapan köklü yayımlardan birisidir. Sakarya’da yaşayan sanatçılar ve siyasetçiler ile birçok röportaj ve söyleyişi manşetlerine taşıyan gazete, Sakarya’da okunan gazeteler arasında yer almaktadır. Yeni Sakarya gazetesinin bazı konu başlıkları; Gündem,  Sağlık, Asayiş, Spor, Eğitim, Bilim, Politika ve Siyaset gibi başlıklardan haberleri yayımlamaktadır. Ayrıca misafir yazar gibi bir kategori getiren gazete, haberciliğe merak salan ve gerçekleştirmek isteyen gazeteci adaylarına şans sağlamaktadır. Yeni Sakarya gazetesi ve Sakarya’da yerel yayım yapan tüm haber gazetelerini, Gazeteapp.com aracılığıyla bulup, dilediğiniz gibi okuyarak Sakarya haberleri ve son dakika bilgileri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz .

 

Gevye Haber

Gevye Haber gazetesi, Sakarya’da yerel yayım yapan haber gazetesidir. Gazete, adını Sakarya’nın Gevye ilçesinden almıştır ve yayım akışındaki haberleri ağırlıklı olarak ilçe üzerinden almaktadır. Gazete, ilçe üzerinden haberler alırken, Sakarya ve Türkiye gibi konu başlıkları altından gelişmeleri okuyucuları ile paylaşmaktadır.  Gazete, şehirde yaşayan kent siyasetçileri ve alanında uzman kişiler ile köşe yazılarını oluşturmaktadır. Gazetenin bazı köşe yazarları ise; Savaş Gümüş, Emir Dolunay, Enes Çınar, Akif Meriç, Feridun Eser, Ömer Erdem, Hüseyin Özçelik ve Serpil Şahin gibi yazarlardan oluşmaktadır. Gazete, uzun yıllardır ilçe gazeteciliğini göğüslenerek, Sakarya ve Türkiye’ye Gevye’de yaşanan son dakika bilgilerini ve güncel haberleri anlık olarak taşımaktadır. Ayrıca gazete, yayımlarını sadece ilçe sınırları içerisinde tutmaktadır. Sakarya ve başka bir şehirde yaşayan okuyucuları için ise haber platformu üzerinden online olarak seslenmektedir. Gazete, okuyucularını her alanda kucaklamayı eksik etmiyor. Gevye Haber gazetesi ve Sakarya’da yerel yayım yapan tüm haber gazetelerine anlık olarak, Gazeteapp.com aracılığıyla ulaşarak Sakarya hakkında bilgilere anlık olarak ulaşabilirsiniz .

 

Pamukova Haber

Pamukova Haber gazetesi, Sakarya’da yerel yayım yapan haber gazetesidir. Gazete, adını Sakarya’nın Pamukova ilçesinden almıştır. Aynı zamanda manşetlerini ve haberlerini ağırlı olarak ilçeden almaktadır. Gazete, geniş konu başlıkları ve önemli köşe yazarları ile oldukça önemli bir yerel yayımcılık örneği göstermektedir. Pamukova Haber gazetesi ‘’Pamukova’nın Gerçek Sesi‘’ sloganıyla manşetlerini yıllardır oluşturmaktadır. Gazete, Sakarya ve Pamukova‘da gerçekleşen sosyal konuları mercek altına alarak manşetlerine taşımaktadır. Bu nokta da önemli bir durumu yerine getiren gazete, sloganın pratikliğini de gerçekleştirmektedir. Gazetenin bazı konu başlıkları Gündem, Spor, Sağlık, Eğitim, Ekonomi, Güncel, Siyaset ve Politika gibi başlıklardan oluşmaktadır. Pamukova Haber gazetesi ve Sakarya’da yerel yayım yapan tüm haber gazetelerine, Gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp dilediğiniz gibi okuyarak Sakarya ve ilçeleri hakkında son dakika gelişmelerini anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın