Şanlıurfa Gazeteleri ve Haber Siteleri

Günlük Şanlıurfa gazete manşetleri okumak için doğru adrestesiniz. Her sabah 08.00’den itibaren günün gazete manşetini okuyabilirsiniz.
Keyifli okumalar.
30 Eyll 2020
Sanliurfa Gazete Manşetleri

 

  

 

 


Şanlıurfa gazeteleri ve haber siteleri Şanlıurfa gazete manşetleri okumak yerel ve spor haberleri için oluşturulmuş sayfadır. 

 

Şanlıurfa Gazeteleri ve Haber Siteleri Linkleri

Bizim gazete 63Ceylanpınar gazetesiFırat'ın sesi gazetesi
Bozova'nın sesi gazetesiGap gündemiGazete İpekyol
İrfan gazetesiMedya UrfaÖz Viranşehir
Siverek gazeteleriSuruç Doğuş gazetesiUrfa press
Şanlıurfa gazetesiŞanlıurfa OlayUrfa Damga
Urfa DeğişimUrfa HizmetUrfa Star
UrfanatikViranşehir gazetesiYeni Urfa gazetesi

Şanlıurfa Gazeteleri ve Şanlıurfa Haber Siteleri

-Bizim Gazete 63

- Ceylanpınar Gazetesi

- Fırat’ın Sesi Gazetesi

- Bozova’nın Sesi Gazetesi

- Gap Gündemi

- Gazete İpekyol

- İrfan Gazetesi

- Medya Urfa

- Öz Viranşehir

- Siverek Gazetesi

- Suruç Doğuş Gazetesi

- Urfa press

- Şanlıurfa Gazetesi

- Şanlıurfa Olay

- Urfa Damga

- Urfa Değişim

- Urfa Hizmet

- Urfa Star

- Urfa Değişim

- Urfanatik

- Viranşehir Gazetesi

- Yeni Urfa Gazetesi

 

Sizlerle Türkiye’de yerel yayım yapan haber gazetelerinin tamamını paylaşmaya devam ediyoruz. Sıradaki İlimiz Şanlıurfa, kültür cenneti olan şehirde gerçekleştirilen yerel yayımı sizlerle paylaşacağız. Şanlıurfa gazeteleri, haberleri ve Şanlıurfa haber sitelerini hakkında bilgileri almak ve gündemi takip edebileceğiniz Gazeteapp.com uğramayı unutmayın!

 

Şanlıurfa Hakkında

Şanlıurfa, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir yerleşim yeridir. Şehir, Dünya tarihi açısından oldukça değerlidir. İl sınırları içerisinde  Cilalı Taş Devri’nden bu yana yerleşim yapılmaktadır. Şanlıurfa, Göbekltipe höyüğü ile tüm dünyayı sarsan ve tarihi tekrardan yazdıran bir şehirdir. Göbeklitepe’de yapılan kazılar ile insanoğlunun ilk yerleşim tarihinin MÖ 11000 yıllarından bu coğrafyada olduğu keşfedilmiştir. Şehir, tarih boyunca yüzlerce önemli uygarlıkları il sınırları içerisinde misafir etmiştir.

Şanlıurfa, ekonomik olarak gelişmesini sürdürürken, oldukça önemli tarihi ile birlikte kültürel unsurlarını da geliştirmiştir. Din, turizmi de gelişmiş olan şehirde İbrahim peygamberin doğduğu bölge olarak kabul edilmektedir. Birçok farklı kültürün bir arada yaşatan şehir, iklimi ve coğrafi koşuluyla da oldukça dikkat çekicidir.

Şehirde yapılan son nüfus sayımında elde edilen veriler ile toplam nüfusunun 2.035.800 olduğu kayıtlara geçmiştir. Şehir, bu nüfus bilgisi ile Türkiye’de en kalabalık dokuzuncu ili olarak kayıtlara geçmiştir. Ayrıca şehirde kurulan üniversiteler ile birlikte her yıl binlerce öğrenci şehire eğitim için misafir olmaktadır.şanlıurfa haberleri ve haber siteleri

Sizlere Şanlıurfa hakkında kısa bilgiler paylaştıktan sonra yazımıza şehirde gerçekleştirilen yerel yayımcılık hakkında bilgiler vereceğiz. Tarihi  zenginliği ve kültürel alan da adından söz ettiren Şanlıurfa yerel yayımcılık açısından da oldukça değerli bir kenttir. Şehir, nüfusuna oranla gayet ideal bir gazete sayısını il sınırları içerisinde tutmaktadır. Yerel yayımcılıkda çok sesliliği hedefleyen Şanlıurfa, bunu başarabilen şehirler arasındadır. Aşağıda sizlerle paylaştığımız liste de şehirde yerel yayım yapan haber gazetesi ve haber sitelerinin isimlerini paylaştık.

 

 

 Şanlıurfa Yerel Gazeteler

Şanlıurfa’da yerel yayım yapan gazeteleri ve haber sitelerini sizlerle paylaştık. Şehirde oldukça fazla gazete sayısını korumaktadır. Çok sesli yerel yayımcılık ve geniş gazeteler, gazetecilik anlayışı için oldukça önemlidir. Şanlıurfa yayım yapan gazetelerin bir kısmı dijital yayım yaparak, yollarını çizmiştir. Bazı gazeteler ise hem  haber sitesi hem de tiraj ile raflarda yerini alarak okuyucuları ile buluşmaktadır. Çağa ayak uyduran gazeteler, şehirde yaşanan son dakika gelişmelerini ve güncel haberleri anlık olarak manşetlerine taşımaktadır. Yazımızın devamında isimlerini paylaştığımız gazetelere nasıl ulaşıp, okuyabileceğinizi ve gazetelerin nasıl bir yayım çizgisine sahip oldukları hakkında bilgileri paylaştık.

 

Viranşehir Gazetesi

Viranşehir Gazetesi, Şanlıurfa’da yerel yayım yapan haber gazetesidir. Gazete, adını Viranşehir ilçesinden almıştır. Genel konu başlıkları ve haberleri de ağırlıklı olarak ilçe üzerinden yazmaktadır. Viranşehir Gazetesi, geniş konu başlıkları ve şehirde yaşayan önemli yazarlar ile güncel manşetlerini oluşturmaktadır. Şehrin nabzını tutarak, haberlerini oluşturan gazete, ilçe gazeteciliğini başarıyla yerine getiren ender gazetelerden birisi olarak okuyucu karşısına çıkmaktadır. Ayrıca Viranşehir Gazetesi, yayımlarını sadece Viranşehir ilçesi üzerinde tutmaktadır. Şanlıurfa ve Türkiye’de yaşayan ve Viranşehir hakkında bilgileri almak isteyen okuyucular içi ‘’haber sitesi‘’ taslağında bir platform kurarak, haberlerini oradan yayımlamaktadır. Gazete, dijital yayımcılığını son zamanlarda güçlendirerek, okuyucu kitlesini genişletmiştir. Viranşehir Gazetesi ve Şanlıurfa’da yerel yayım yapan tüm gazetelere, Gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp, dilediğiniz gibi okuyarak; son dakika bilgilerini, güncel konulara ve sosyal olaylara anlık olarak ulaşarak fikir sahibi olabilirsiniz .

 

Urfa Press

Urfa Press gazetesi, Şanlıurfa’da yerel yayım yapan haber gazetelerinden biridir. Gazete, adını Şanlıurfa’nın eski adı olan ‘’Urfa‘’ isiminden almıştır. Urfa Press gazetesi, ‘’Hızlı, Doğru, Tarafsız, Habercilik‘’ sloganıyla manşetlerini oluşturmaktadır. Gazete, sloganını yerine getirerek, tarafsızlığını koruyarak haberlerini oluşturmaktadır. Gazete, yayım hayatında yedinci yılını kutlamaktadır. Genç gazeteciliğine rağmen, tecrübeli ve olgun bir habercilik çizgisini çizip, koruyan gazete, Şanlıurfa’da en çok okunan gazetelerden birisi olarak, okuyucu karşısına çıkmaktadır. Urfa Press gazetesinin bazı konu başlıkları; Gündem, Spor, Sağlık, Şanlıurfa Son Dakika, Siyaset, Resmi İlanlar, Urfa Tarih, Politika, Belediyeler, Teknoloji ve Dünya gibi geniş konu başlıklarıyla yayım yapmaktadır. Gazete, geniş konu başlıkları ile şehrin ve Türkiye’nin nabzını tutuyor. Urfa Press gazetesi ve Şanlıurfa’da yerel yayım yapan tüm haber gazetelerine, Gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp; şehirde yaşanan olayları, güncel konuları ve son dakika bilgilerine anlık olarak ulaşabilirsiniz.

 

Siverek Gazetesi

 Siverek Gazetesi, Şanlıurfa’da yerel yayım yapan haber gazetelerinden birisidir. Gazete, adını Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden almıştır ve ilçe gazeteciliği ile yayım hayatına devam etmektedir. Yayım hayatında on beşinci yılına kutlaya gazete, aralıksız Siverek, başta olmak üzere tüm Şanlıurfa halkına haberlerini ulaştırmaktadır. Örnek bir yayımcılık anlayışı olan Siverek gazetesi, ilçede en çok okunan gazetelerden birisidir. Geniş konu başlıkları ve gündeme dair yaptıkları anekdotlar ile adını sıkça söz ettiren gazete, Siverek ilçesinde marketlerden temin edebilirsiniz. Siverek Gazetesi ve Şanlıurfa’da yerel yayım yapan tüm haber gazetelerini , Gazeteapp.com aracılığıyla bulup dilediğiniz gibi okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın