Tekirdağ Gazeteleri ve Haber Siteleri

Günlük Tekirdağ gazete manşetleri okumak için doğru adrestesiniz. Her sabah 08.00’den itibaren günün gazete manşetini okuyabilirsiniz.
Keyifli okumalar.
26 Eyll 2020
Tekirdag Gazete Manşetleri

 

  

 


Tekirdağ gazeteleri ve haber siteleri - Tekirdağ gazete manşetleri, spor ve yerel güvenilir haberleri almak için doğru adrestesiniz.

Tekirdağ Gazeteleri ve Haber Siteleri

59.com.tr59 HaberAvrupa gazetecilik
Çerkezköy bakışÇerkezköyÇerkezköy haber
Çerkezköy HavadisAvrupa yakasıÇorlu haber
Çorlu'daDemokrat TrakyaDevrim gazetesi
Eksen gazetesiEvrim gazetesiGazete Trakya
Haber TrakHayrabolu sesiMalkara'm
Marmara haberMarmara Ereğli'nin sesiMuratlı hizmet gazetesi
Olay AktifŞarköy gazetesiTekirdağ Net haber
Haber TekirdağTekirdağ Yeni haberYeni İnan
Trakya gazetesiTrakya gözlem 

 

Tekirdağ Gazeteleri ve Tekirdağ Haber Siteleri

- 59 . com.tr

- 59 Haber

- Avrupa Gazetecilik

- Çerkezköy Bakış

- Çerkezköy

- Çerkezköy Haber

- Çerkezköy Havadis

- Avrupa Yakası

- Çorlu Haber

- Çorlu’da

- Demokrat Trakya

- Devrim Gazetesi

- Eksen Gazetesi

- Evrim Gazetesi

- Gazete Trakya

- Haber Trak

- Hayrabolu Sesi

- Malkara’m

- Marmara Haber

- Marmara Ereğli’nin Sesi

- Muratlı Hizmet Gazetesi

- Olay Aktif

- Şarköy Gazetesi

- Tekirdağ Net Haber

- Haber Tekirdağ

- Tekirdağ Yeni Haber

- Yeni İnan

- Trakya Gazetesi

- Trakya Gözlem

Sizlerle Türkiye’de yerel yayım yapan haber gazetelerinin tamamını paylaşmaya devam ediyoruz. Sıradaki ilimiz Tekirdağ, kültür cenneti olan şehirde gerçekleştirilen yerel yayımı sizlerle paylaşacağız. Tekirdağ gazeteleri, haberleri ve Tekirdağ haber sitelerini hakkında bilgileri almak ve gündemi takip edebileceğiniz Gazeteapp.com uğramayı unutmayın!

 

Tekirdağ Hakkında

 Tekirdağ, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde olan bir yerleşim yeridir. Şehir, adını Ermenice kökenli olan ‘’Tekfur‘’ den almıştır. Tekfur,  zamanla evrilerek ‘’Tekfur Dağı‘’ ismini ve ardından ‘’Tekirdağ‘’ ismini almıştır. Şehir, coğrafi koşulları nedeniyle oldukça önemli bir yer olmuştur. Tarih boyunca sürekli aktif olan bu şehir, onlarca imparatorluğu misafir etmiştir.

Tekirdağ, ekonomik ve kültürel konularda oldukça gelişmiştir. Şehrin, topraklarını oldukça verimlidir ve 1. Sınıf tarım arazisi olarak görülmektedir. Ayçiçek ve Buğday şehirde en çok üretilen tarım ürünleridir. Kültürel anlamda da birçok halkı il sınırları içerisinde misafir eden şehir, yaşanması mümkün olan şehirlerdendir.

Tekirdağ’da yapılan son nüfus sayımı ile birlikte elde edilen verilerde toplam nüfusunun 1.544.657 kişilik bir nüfusu olduğu kayıtlara geçmiştir. Şehir, bu veriler ile Türkiye’nin en  kalabalık yirmi ikinci şehridir.  Ayrıca şehirde kurulan üniversiteler ile birlikte her yıl on binlerce öğrenciyi misafir etmektedir.

tekirdağ haberleri ve haber siteleri

 

 Sizlerle Tekirdağ hakkında bilgiler paylaştıktan sonra yazımıza şehirde gerçekleştirilen yerel yayım ve haber siteleri hakkında bilgiler vereceğiz. Tekirdağ, ekonomisini ve kültürel zenginliği yerel yayımlarına da aktararak, gelişmiş bir gazetecilik örneği sunmaktadır. Şehirde birçok farklı çizgilere sahip gazete, yayımlarını sürdürmektedir. Çok sesliliği oldukça yüksek olan Tekirdağ gazeteleri, Türkiye’de eşsiz yayım yapan gazetelere sahiptir. Bu gazeteleri sizler ile yazımızın devamında paylaşacağız. Aşağıda paylaştığımız liste’de şehir’de yerel yayım yapan gazetelerin isimlerini bulabilirsiniz.

 

 Tekirdağ Yerel Gazeteleri

Görüldüğü üzere, şehirde oldukça gelişen yerel yayımcılık anlayışı mevcut. Gazeteler kendine has duruşları ve çizgileri ile biricik olma özelliğini taşımaktadır. Tekirdağ’da yerel yayım yapan haber gazetesi ve haber sitesinin sayısı ise yirmi dokuz’dur. Şehir, nüfusuna oranla oldukça yüksek bir gazete sayısına sahip. Şehirde var olan gazete sayısı, bizlere Tekirdağ’da yaşayan yurttaşların yoğun bir gazete okuyucu olduğunu göstermektedir. Şehirde yayım yapan gazetelerin bir kısmı  ‘’Haber Sitesi‘’ taslağından bir yayım yapmaktadır. Diğer gazeteler ise hem online yayımcılık hem de tiraj ile raflarda yerini alan bir çizgiyi izlemektedir.

 

Gazete Trakya Manşeti

Gazete Trakya, Tekirdağ’da yerel yayım yapan haber gazetelerinden birisidir. Gazete, adını varlığını sürdürdüğü bölge olan ‘’Trakya‘’dan almıştır. Gazete, ağırlıklı olarak Tekirdağ haberlerini manşetlerine taşımaktadır. Trakya bölgesini de ihmal etmeyerek, bölgede yaşanan son dakika olayları ve güncel haberleri anlık olarak manşetlerine taşımaktadır. Gazetenin bazı konu başlıkları; Bilim, Eğitim, Belediyeler, Sosyal, Medya, Spor, Siyaset, İlçeler, Politika ve Magazin gibi konu başlıklarına sahiptir. Gazete geniş konu başlıkları ve güncem manşet yöntemiyle de dikkat çekmektedir. Gazete Trakya ve Tekirdağ’da yerel yayım yapan tüm haber gazetelerine, Gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp dilediğiniz gibi okuyarak Tekirdağ ve Trakya bölgesinde yaşanan son dakika olayları, güncel haberleri sosyal konulara ulaşabilirsiniz.

 

Marmara Haber Gazetesi Manşeti

Marmara Haber gazetesi, Trakya’da yerel yayım yapan haber gazetesidir. Gazete, ağırlıklı olarak Tekirdağ’da yayım yapmasına rağmen, Marmara’da yaşan okuyucularına da seslenmektedir. Bölge gazeteciliğini üstlenip, yerine getirmeye çalışan Marmara Haber gazetesi, örnek bir yayımcılık abidesidir. Ayrıca gazete haber sitesi taslağında Türkiye’nin farklı yerlerinde yaşayan okuyucularına da seslenmektedir. Geniş konu başlıkları ve bölgenin nabzını tutan Marmara Haber gazetesi, yayım hayatında on dördüncü yılını kutlamakta. Gazetenin bazı konu başlıkları ise Gündem, Spor, Marmara olayları, Güncel, Ekonomi, Siyaset, Politika, Eğitim, Sağlık, Bilim ve Trakya gibi geniş konu başlıkları üzerinden yayım yapmaktadır. Marmara ve Tekirdağ hakkında haberleri öğrenmek için Gazeteapp.com adresine uğramayı unutmayın.

Devrim Gazetesi

Devrim Gazetesi, Tekirdağ’da yerel yayım yapan haber gazetesi ve haber sitesidir. Gazete, geniş konu başlıkları ve politik haberleri ile dikkat çekmektedir. Gazetenin kendine has bir duruşu ve çizgisi yayımlarını biricik kılmaktadır. Gazete, günlük olarak Tekirdağ her yerinde temin edebilirsiniz. Ayrıca gazete, online yayımcılığa da ağırlık vererek, okuyucu kitlesini büyütmüş ve geliştirmiştir. Tekirdağ’da yaşanan son dakika olaylarını ve güncel haberleri okumak isterseniz, Devrim gazetesi uğramanız gereken ilk gazetelerden olabilir. Devrim Gazetesinin bazı konu başlıları ise  Siyaset, Sağlık, Foto Haber, Bilim, Teknoloji, İlçeler, Medya, Eğitim ve Belediyeler gibi konu başlıkları altında haberlerini üretmektedir. Devrim gazetesi , eğitim ve bilim gibi özel konulara ağırlı olarak ilgi göstermektedir. Gazete, bu konular ile ilgili yaşanan tüm gelişmeleri, özenle okuyucularına aktarmaktadır. Devrim Gazetesi ve Tekirdağ’da yerel yayım yapan tüm haber gazetelerine, Gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp, dilediğiniz gibi gazeteleri okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz .

Bir Cevap Yazın