Haber Siteleri

  Haber Siteleri hakkında güvenilir bilgilere ve haber yapan online web adreslerine ulaşmak üzeresiniz. Gazeteapp.com sizlere Türkiye’de yayım yapan haber siteler hakkında bilgi paylaşmaya devam ediyor.

Haber Siteleri Hakkında

  Gelişen ve değişen dünya, tüm kültür yapılarını ve araç gereçleri değiştirerek, bizlere sunuyor. Gazetecilik anlayışı da bu akımdan payını aldı. İlk gazeteler, tabletlere ve derilere yazılırken, günümüzde cebimize taşıdığımız telefonlara kadar erişebilmektedir. Bu koşul bizlere haber ulaşma ve takip etme konusunda oldukça önemli bir kolaylık sağlamıştır. Sizlere bu akımdan gerçekleşen bilgileri paylaşacağız. Dünya’da yayım yapan iki farklı gazetecilik anlayışı mevcuttur. Bunları Listeleyerek sizlerle paylaşıyoruz.

 

Tiraj Yayımcılığı

  Tiraj, kelime anlamında ; ‘’  Gazete, kitap, dergi vb.nin bir basılışındaki baskı sayısı ‘’ olarak nitelendirilmektedir. Yani, günlük aldığınız gazetenin toplamda kaç adet basıldığını belirleyen, sisteme verilen isimdir. Tiraj yayımcılığı, gelişen ve değişen Dünya’da gün geçtikçe azalmaktadır. Teknoloji, basımını önüne geçmeye başlamış ve kağıt üzerinden gazete okuma kültürünü giderek azaltmaktadır. Günümüzde birçok dergi, kitap ve gazete online basımlarını okuyucularına sunmaktadır.  Tiraj yayımcılığın azalmasında avantajlar olduğu kadar da dezavantajlara sahiptir.

  Gazete basımının azalması ; Kültürel kağıt üzerinden okuma kültürünü seyrekleştirmektedir. Gazete okuyucularının büyük bir kısmı ise kağıt üzerinden okuma kültürünü savunmaktadır. Tiraj yayımcılığının azalmasının ise ciddi bir avantajı mevcuttur. Bunları şu şekilde açıklanabilmektedir. Kağıt, tüketimi azalmış ve ağaç kesimini elle tutulur bir şekilde azaltmıştır. Haberlere ulaşmayı oldukça kolaylaştırmış ve ulaşılabilinir kılmıştır.

 

Anadolu AjansıAltıok HaberAnka Haber
Artı GerçekHaber Artı TürkBianet
MedyascopeÇağdaş SesDeniz Haber
Dokuz SütunHaber 3Haber 7
HabercemHaberlerHaber Port
Haber SitesiHaberxHaksöz Haber
İHAİleri Haberİnternethaber
Kamu BülteniMeclis HaberMedimagazin
Medya FaresiMemurlarMynet
Oda tvNTV HaberPressTürk
Rast HaberSendika.orgSol Haber
Son dakikaT24Timetürk
TürkgünA HaberEn Son Haber
F5 HaberGerçek GündemHaber365
Haber AktüelHaber VitriniMedya Tava
Objektif HaberTRT HaberÜlke Haber
Dik Gazete  

 

Online Yayımcılık ( Haber Sitesi )

  Online yayımcılık; Bir yayım biriminin web adresi ya da bir platform üzerinden online yayım yapmasıdır.  Online yayımcılık günümüz Dünyasın’da son on yıldır ciddi bir artış sağlamıştır. Artık gazetelere her an ve istediğiniz anda ulaşabilmemize olanak sağlamıştır. Türkiye’de son beş yılda yerel yayım yayım ve Ulusal yayım yapan tüm gazetelere, online yayımcılığa yönelmiş ve ağırlık vermiştir. Online yayımcılığın  yani bir haber sitesi üzerinden yayım yapmanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır.

 Haber Sitesi üzerinden ya da bir platform üzerinden yayım yapmak; haberlere ve gazetelere ulaşmak oldukça kolaylık getirmiştir, kolaylığın getirdiği koşul; kişilerin teknolojik aletlere talebini arttırmıştır. Günün büyük bir kısmında telefon ışığına maruz bırakılmıştır. Bu şekilde sağlık sıkıntılarını beraberinde getirmektedir. Diğer bir dezavantaj ise kağıt üzerinden okuma kültürüne zarar vermiştir.

 Haber Sitesi üzerinden yayım yapmanın ciddi bir avantajı da mevcuttur. Örneğin gazete’ye ulaşmak oldukça kolaylaşmıştır. Günün her dakikasında yaşadığınız bölgenin ya da dünya’da gelişen anlık haberleri anlık olarak ulaşabilmektesiniz. Gazetelere ulaşmak için salt gazeteye para vermeniz gerektirecek bir koşul yoktur.

 

online haber

 

Türkiye’de Yayım Yapan Haber Siteleri

 Sizlerle, gazete kültürü ve günümüzde bölünen iki ayrı gazetecilik koşulunun bilgilerini paylaştık. Türkiye’de yayım yapan haber sitelerinin isimlerini ve adreslerini paylaşıyoruz.  Liste’de bulunan haber siteleri, Türkçe ve Türkiye’de yayım yapan platformlardır.

– Anadolu Ajansı

– Altıok Haber

– Anka Haber

– Artı Gerçek

– Haber Artı Türk

– Bianet

– Medyascope

– Çağdaş Ses

– Deniz Haber

– Dokuz Sütun

– Haber 3

–  Haber 7

– Habercem

– Haberler s

– Haber Port

– Haber Sitesi

– Haberx

– Haksöz Haber

– İHA

– İleri Haber

– İnternetHaber

– Kamu Bülteni

– Meclis Haber

– Medimagazin

– Medya Faresi

– Memurlar

– Mynet

– Oda Tv

– NTV Haber

– Press Türk

– Rast Haber

– Sendika .org

– Sol Haber

– Son Dakika

– T24

– Time Türk

– Türkgün

– A Haber

– En Son Haber

– F5 Haber

– Gerçek Gündem

– Haber365

– Haber Aktüel

– Haber Vitrini

– Medya Tava

– Objektif Haber

– TRT Haber

– Ülke Haber

– Dik Gazete

 

 Türkiye’de haber sitesi ve platform üzerinden yayım yapan gazeteleri medya kuruluşları yukarıdan bulabilirsiniz. Gazeteler, haber siteleri üzerinden, okuyucuları ile buluşmaktadır. Aşağıda bazı gazetelerin yayım çizgilerini sizler paylaşıyoruz.

En Son Haber

 

 En Son Haber, son dönemlerde hızlı büyüyen haber sitelerindendir. Gazete, son dakika haberlerini ve güncel haberleri anlık olarak manşetlerine taşıyarak, okuyucularına sunmaktadır. Geniş konu başlıkları ve alanında uzmanlardan oluşan köşe yazarları ile dikkat çekmektedir. En Son Haber sitesi, Türkiye’de en çok takip edilen web platformlarının ilk sıralarında yer almaktadır. Gazete; ‘’Son dakika haberleri Türkiye’nin Haber Sitesinde‘’ sloganıyla manşetlerini oluşturmaktadır. Spor haberleri, kültürel haberleri ve siyasi gelişmeler gibi birçok konu üzerinden haberleri bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizden En Son Haber Sitesi ve diğer siteleri takip edip, fikir edinebilirsiniz.

 

T24

 T24 gazetesi, Türkiye’de online yayım yapan köklü bir gazetedir. T 24 ilk haber yayımını 1 Eylül 2009 yılında ; haber sitesin’de paylaşarak,  gazetecilik hayatına başladı. Gazete, Türkiye’de oldukça takip edilen bir adresidir. Köşe yazarlarının toplamı 35’e yakın olan T24 başarılı bir yayımcılık işlevini göstermektedir. Gazete; ‘’Bağımsız İnternet Gazetesi‘’ sloganıyla yayım hayatına başlamış ve devam etmiştir. Gazete,  2019 yılında yıl sonunda seçtiği haberler ve olayları basarak, bir yayım oluşturmuştur. Ayrıca gazete, izlediği yayımcılık ile birçok ödülün sahibi olmuştur.

 

 Medya Faresi

 Medya Faresi gazetesi, Türkiye’de internet haberciliği yapan gazetelerden birisidir. Gazete, ilk haberini 2015 yılında web adresinden paylaşmış ve kesintisiz 5 yıldır yayım hayatına devam etmektedir. Medya Faresi gazetesi; ‘’Türkiye’nin Özgür Sesi‘’ sloganıyla okuyucularını kucaklamaktadır.

 Sizlerle paylaştığımız tüm haber siteleri ve gazetelere, gazeteapp.com aracılığıyla tek bir adreste bulup, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz. 

Beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir