Yabancı Haber Siteleri

Yabancı Haber Siteleri hakkında güvenilir ve doğru bilgilere ulaşmak üzeresiniz. Gazeteapp.com sizlere Türkiye ve Dünya’da yayım yapan tüm gazeteler hakkında bilgileri paylaşmaya devam ediyor. Bizleri ziyaret etmeyi unutmayın !

Yabancı Haber Siteleri Nelerdir ?

Gelişen ve değişen Dünya, bizlere birçok kolaylıklar sundu, sunmaya devam ediyor. Teknoloji çağ’ına girmemiz ile birlikte, yeryüzünde bütün haberleşme aracları  ve kültürel miraslar değişime başladı. Gazetecilik bu etkileşimden payını alan birimler arasında duruyor. Teknoloji’nin gelişmesi bizlere başka ülkeler’de yaşanan gelişmeleri ve güncel konuları anlık olarak öğrenme fırsatını sundu. Yaklaşık 20 yıl önce yaşanan gelişmelere ve bilgilere ulaşabilmek oldukça zaman istiyen bir uğraş iken günümüzde de anlık bir uğraş.

 Teknoloji’nin getirdiği bu nimetleri en verimli ve en güvenli şekilde kullanmanız için gazeteapp.com kuruldu. Türkiye ve Dünya’da yayım yapan tüm gazeteleri, web adresimizde bulabilirsiniz. Sizlere Dünya’da yaşanan gelişmeler, ilk ağızdan öğrenebilmeniz için Yabancı Haber Siteleri’nin listesini paylaşıyoruz.

 

Yabancı Ajanslar

ABC News
[ABD]
AFP
[Fransa]
Associated Press
[ABD]
Ahram
[Mısır]
BBC
[Birleşik Krallık]
CNN
[ABD]
CNBC
[ABD]
Der Spiegel
[Almanya]
Die Welt
[Almanya]
Al-Jazeera
[Katar]
Fox News
[ABD]
Haaretz
[İsrail]
Le Monde
[Fransa]
Liberation
[Fransa]
Pravda
[Rusya]
Sputnik
[Rusya]
The Telegraph
[Birleşik Krallık]
The Financial Times
[Birleşik Krallık]
The independent
[Birleşik Krallık]
The New York Times
[ABD]
Tass
[Rusya]
The Guardian
[Birleşik Krallık]
The Japan Times
[Japonya]
Washington Post
[ABD]
Washington Times
[ABD]
The Wall Street Journal
[ABD]
Fars News
[İran]
DW
[Almanya]
Rudaw
[İKBY]
Euronews
[Avrupa Birliği]

 

Uluslararası Ajansların Listesi

Uluslararası ajanların listesini aşağıda listeledik. Sitemizin Ulusal Gazeteler ve Haber Siteleri gibi diğer kategorilerdende bir çok doğru kaynağa ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinde Türkiye ve Dünya geneli gazetelere ulaşmak isteriz.

Doğru kaynağa doğru siteye ulaşmamız bir hayli zorlaşmış durumdadır. Sitemizin temel prensiplerinden biri ulaşmak istediğiniz gazeteler ve haber sitelerinin linklerini en doğru biçimde sizlere ulaştırmaktır.

 • ABC News ( ABD )
 • AFP ( Fransa 9
 • Assoctiaed Press ( ABD )
 • Ahram ( Mısır )
 • BBC ( Birleşik Krallık )
 • CNN ( ABD )
 • CNBC ( ABD )
 • Der Spiegel ( Almanya )
 • Die Welt ( Almanya )
 • Al – Jazeera ( Katar )
 • Fox News ( ABD )
 • Haaretz ( İsrail )
 • Le Monde ( Fransa )
 • Liberation ( Fransa )
 • Pravda ( Rusya )
 • Sputnik ( Rusya )
 • The Tekegraph ( Birleşik Krallık )
 • The İndependent ( Birleşik Krallık
 • -The New York Times ( ABD )
 • Tass ( Rusya )
 • The Guardian ( Birleşik Krallık )
 • The Japan Times ( Japonya )
 • Washington Post ( ABD )
 • DW ( ALMANYA )
 • Rudaw ( İKBY )
 • Euronews ( Avrupa Birliği )

 

 Dünya’da en popüler olan Uluslararası gazetelerin listelerini sizlerle paylaştık. Liste’de tüm Dünya’nın gözü kulağı olan oldukça önemli birkaç gazete’de mevcuttur. Gazeteler, tüm Dünya’da yaşayan muhabirlerinden aldıkları haberler ile manşetlerini doldurmaktadır. Türkiye’de de yayım yapan gazeteler liste’de mevcuttur. Yazımızın devamında gazetelerin nasıl bir yayım çizgileri’nin olduğu ve gazetelere nasıl ulaşabileceğiniz ile ilgili bilgileri paylaştık.

yabancı haber siteleri

DW

 DW, Almanya kökenli bir medya organıdır. Köklü bir medya geleneğinden gelen DW, oldukça popüler olan yayımlardan birisidir. Yayımın genel merkezi Almanya, Berlin’de bulunmaktadır . DW, Türkiye’de de yayım yapmaktadır. Dünya’da popülerliğini koruyan DW, ülkelerin gelişmelerini ve son dakika bilgilerini anlık olarak manşetlerine taşıyıp, okuyucularına sunmaktadır. Hızlı ve tarafısz bir yayımcılık anlayışına sahip olan DW birçok okuyucunun tercih ettiği ilk evrensel yayımlardan birisidir.  DW ve diğer tüm gazeteleri, gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp, dilediğiniz gibi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Sputnik

Sputnik, tüm Dünya’da yayım yapan medya kuruluşudur. Sputnik, kökeni Rusya’ya dayanmaktadır. Rusya’da kurulmuş ve genel merkezi oradadır. Türkiye’de de yayım yapan Sputnik,  tüm Dünya’da yaşanan gelişmeleri ve siyasi olayları anlık olarak manşetlerine taşımasıyla bilinir. Güncelliğini koruyan bir anlayışa sahiptir. Medya birimleri’nin tamamında yer alan kuruluş, birçok ülke’de de oldukça popülerdir. Sputnik ve diğer gazetelerin tamamını, gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp ; diledğiniz gibi okuyabilir ve gelişmelere erişebilirsiniz .

 

CNN

CNN, Amerika kökenli olan ve Dünya’da yayım yapan köklü bir medya kuruluşudur. CNN genellikle TV kanalı ile bilinmektedir. Kuruluş, medya birimleri olan Tv, Radyo ve Gazete üzerinden tüm Dünya’ya bilgi akışını sağlamaktadır. Köklü bir yayımcılık geçmişine sahip olan, CNN Dünya’da en fazla muhabiri bulunan medya kuruluşlarından da birisidir. CNN ve Dünya’da yayım yapan tüm gazeteleri, gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

 

The New York Times

 The New York Times, (Newyorktimes) Tüm Dünya’nın takip ettiği ve Dünya’daki en prestijlli gazetelerden birisidir. Gazete, yayım çizgisi ve duruşuyla oldukça marjinaldir. Gazete’nin yarattığı en popüler imajlardan birisi ‘’ The New York Times Gazetesi’nin Kapağına Seçilmek ‘’ gazete, bu imajı yaratmış ve güncelliğini korumaktadır. Gazete, ağırlıklı olarak Amerika’da yaşanan gelişmeleri ve güncel olayları manşetlerine taşımaktadır.  The New York Times tüm Dünya’da bilindiği gibi medya ve şov tarzından haberler ile popülerliğini korumaktadır. Amerika’da ve Dünya’da yaşanan gelişmeleri ve medya olaylarını takip edebileceğiniz köklü bir kuruluş olan The New York Times gazetesini, gazeteapp.com aracıyla ulaşıp, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

 

BBC

 BBC, tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler bir haber gazetesidir. BBC, oldukça köklü bir yayımcılık geleneğine sahiptir. 1930 tarihlerinden bu yana aralıksız tüm Dünya’da yayım yapmaktadır. Türkiye’de de oldukça takip edilen gazete, tüm Dünya’da ki habercilerinden aldıkları verileri , manşetlerine taşımaktadır. BBC, Dünya’da yaşanan gelişmeleri anlık olarak öğrnebileceğiniz ilk haber sitelerinden birisidir.  Gazete, İngiltere’de kurulmuş ve genel merkezi İngiltere’de bulunmaktadır . BBC gazetesi ve diğer gazetelere, gazeteapp.com aracılığıyla ulaşıp, dilediğiniz gibi okuyarak; fikir edinebilirsiniz.

Beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

2 thoughts on “Yabancı Haber Siteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir